Odos priežiūra rudenį: gaivinamės po vasaros ir ruošiamės žiemai

Grožio akademija Sveikas grožis Odos priežiūra rudenį: gaivinamės po vasaros ir ruošiamės žiemai


Rudenį oda reikalauja specifinės priežiūros, kuri ne tik atgaivintų odą po vasaros, bet ir paruoštų ją šalčiausiam ir žvarbiausiam metų laikui – žiemai.

Skirtingos priemonės

Pirmiausia teks susitaikyti su tuo, kad kosmetikos priemonės, kurias naudojote vasarą, atvėsus orams jau nebetinka. Taip, kaip atėjus rudeniui keičiame ir atnaujiname garderobą, lengvus vasariškus rūbus rūpestingai paslėpdami spintose, taip pat turime pakeisti ir atnaujinti savo kasdienės kosmetikos bei higienos priemonių rinkinį.

Karštis ir saulės spinduliai odą dirgina, riebina, išplečia poros. Tad ne veltui vasarą tinkamesnės lengvesnės odos priežiūros priemonės. Tuo tarpu žvarbesnis rudeninis vėjas, šaltis ir temperatūros svyravimai veikia visiškai priešingai - sausina veido ir viso kūno odą, ji gali pradėti pleiskanoti, parausti. Tai skatina ir raukšlių atsiradimą bei odos pigmentaciją.

Pereinamaisiais metų laikais – rudenį ir pavasarį – natūralus odos tipas šiek tiek koreguojasi: tarkime turintiems normalią odą ji tampa artimesnė sausam tipui, o į riebumą linkusi oda tarsi normalizuojasi. Tai būdinga tiek moterims, tiek ir vyrams, kurių oda taip jautriai reaguoja į metų laikų kaitą. Dėl visų šių pokyčių būtina rinktis ir atitinkamas kosmetikos priemones.

Svarbiausia – maitinti ir drėkinti

Rudeniui tinkamiausios didesnį maitinamąjį bei drėkinamąjį poveikį turinčios priemones. Sausos odos savininkai turėtų naudoti riebesnės konsistencijos priemones, o riebios ir mišrios – lengvesnės konsistencijos priemones. Jei naudojate veido šveitiklį, patartina jį rinktis kuo švelnesnį, nedirginantį ir nepažeidžiantį odos. Losjonas ar tonikas, skirtas odai atgaivinti ir nešvarumams nuvalyti, turėtų būti be spirito, mat pastarasis odą sausina, o rudenį ji ir taip jautri.

Jei daugiau laiko praleidžiate lauke ar planuojate ilgą pasivaikščiojimą - atvėsus orams dienai rinkitės riebesnį maitinamąjį kremą, nes jis geriau saugo odą nuo žvarbaus vėjo. Tuo tarpu, jei daugiau laiko praleidžiate kondicionuojamose, šildomose patalpose ar automobilyje - naudokite drėkinamąjį kremą, kuris neužkimš porų ir leis odai kvėpuoti. Naktinį kremą taip pat rinkitės pagal individualius odos poreikius.

Bet kuriuo atveju, vienas patarimas išlieka universalus visus metus: gerkite vandens! Šiltuoju metų laiku žmonės vartoja daugiau skysčių, o štai rudenį ir žiemą tai daryti pamiršta, nors organizmui ir odai vandens vis tiek reikia tiek pat.
Nepamirškite ir švelniai nušveisti odos. Šveitimo metu nuo odos paviršiaus pašalinamos negyvos, pažeistos ir suragėjusios ląstelės. Galite rinktis šveitiklius su vaisių rūgštimis – jie padės pašalinti pigmentines dėmeles, atsiradusias po saulės vonių vasarą. Šveisti odą rekomenduojama kartą per savaitę. Po šveitimo nepamirškite odos patepti losjonais ar natūraliais aliejais bei jų mišiniais, kurie odą pamaitins. Kasdienėms vonios ir dušo procedūroms galite naudoti muilą ar dušo želę, turinčią maitinamąjį poveikį.

Šaltukas kanda ne tik skruostus

Jei vasarą dėl maudynių ar kaitros vengiama naudoti dekoratyvinę kosmetiką, tai rudenį ji gali būti netgi
naudinga, nes sukuria natūralią apsaugą nuo žalingo aplinkos poveikio ir hipotermijos. Veido oda patikimiau apsaugoma naudojant kreminę pudrą, nes jos sudėtyje yra apsauginių medžiagų: vitamino E, retinolio, pigmentų ir kt. Veido odos zonoms, kurios riebesnės ir blizga, patariama naudoti birią pudrą.
Pasirūpinkite lūpomis ir kaklo oda. Šaltuoju metu laiku lūpos ima sausėti ir skilinėti. Vakarais valantis dantis lūpas galima pamasažuoti dantų šepetėliu – taip pašalinsime suragėjusį sluoksnį. Lūpoms drėkinti tinka specialūs balzamai su rožių, alavijų ekstraktais, vitaminais, taukmedžio sviestu ar aliejais. Veido ir kaklo odos stangrumą išlaikysite kartą per savaitę naudodamos drėkinamąsias ir maitinamąsias kaukes. Kaklui, taip pat kaip ir veidui, labai tinka švelnus šveitiklis, tonikas ir riebesnis kremas. Veido kaukę taip pat galima tepti ir ant kaklo.
Nepamirškite ir jautrios rankų odos. Ne tik naudokite maitinamuosius kremus, bet, svarbiausia, - lauke visada mūvėkite pirštines.

Papildomas dėmesys ir atžalų odai

Po intensyvios vasaros būtina pasirūpinti ir jauniausių šeimos narių oda. Kūdikiams rudenį rekomenduojama taikyti malonias ir ramias vonios procedūras, padedančias užtikrinti odos priežiūros reguliarumą. Kartais tėvai šaltuoju metų laiku yra linkę vaiką maudyti karštesniame nei įprasta vandenyje. Tai nėra kūdikio organizmui tinkamiausias sprendimas – tiek vasarą, tiek rudenį vaikas turėtų būti maudomas ne karštoje, o šiltoje vonioje. Taip palaikomas jo kūnui ir odai įprastas balansas bei išvengiama odos išsausėjimo
Vėstant orams, mažųjų oda turi būti pamažu pratinama prie artėjančio šaltojo sezono. Tinkamai pasirūpinti odos sveikata padeda švelnūs, vaikams skirti prausikliai. Specialiai kūdikiams sukurtos, alkoholio neturinčios priemonės padės išvengti ne tik rudeninio odos išsausėjimo bet ir pirmųjų nušalimų.
Rūpestis savo ir šeimos narių oda ištisus metus - tai ne vien išorinio grožio puoselėjimas. Pirmiausia, tai įprotis palaikantis tinkamą odos būklę ir sveikatą bei padedantis užtikrinti, kad keičiantis metų laikams nepatirsite jokių nepatogumų.