Klausimai/atsakymai

Titulinis Klausimai/atsakymai
Turite klausimų? Neradote atsakymo į juos žemiau?
Užduokite savo klausimą

Jau kuris laikas slenka plaukai ir nebežvilga kaip anksčiau, dar vis maitinu vaiką, kuriam yra 14 mėn. Vartoju vitaminus, bet poveikio nepastebėjau nors jau tris mėnesius vartoju. Ką rekomenduotumėte? Mano plaukai yra silpni, sausi ir ploni, kitų plaukų problemų neturiu. Rekomenduokite, kas galėtų šią situaciją pataisyti.

Nėštumo ir gimdymo laikotarpiu keičiasi moters organizmo hormonai, todėl plaukai ima labiau slinkti, sausėti, skilinėti. Naujo plauko augimo ramybės fazė, kol pradeda augti naujas plaukas, gali trukti keletą mėnesių, todėl rekomenduočiau vitaminų vartojimą dar pratęsti.

Jūsų atveju geriau rinktis vitaminus, skirtus maitinančioms mamoms, nes taip gausite subalansuotą vitaminų kiekį, kurių ima trūkti maitinant. Efektui sustiprinti siūlyčiau išsirinkti plaukų augimą stiprinantį losjoną, šampūną nuo plaukų slinkimo. Plaukus reikėtų kuo rečiau džiovinti karštu džiovintuvu, vengti tiesinimo žnyplėmis, dažymo, ilgus plaukus laikyti palaidus, jų nesuveržti gumelėmis. Norint nustatyti, ar Jūsų organizmui netrūksta kokių nos medžiagų konkrečiai, rekomenduojama kreiptis į gydytoją, pasidaryti kraujo tyrimą.

Vaistininkė Loreta V. 

Jau daugiau nei savaitę skauda kelius judant: kai bandau pritūpti ir atsistoti, kai lankstau kojas, ilgai sėdint sulenkus kojas taip pat pradeda mausti. Geriu vitaminą C ir du mėnesius gėriau Omega 3 žuvų taukus Mollers. Mėnesį nesportavau. Darbas sėdimas. Kokia gali būti skausmo priežastis ir kuo gydyti?

Viena iš sąnarių skausmo priežasčių gali būti anksčiau patirta trauma ar buvęs perdidelis krūvis sportuojant. Keletą dienų rekomenduojama pavartoti vaistų nuo uždegimo, sąnarių kremzlių atkuriamuosius procesus skatinanačių preparatų - gliukozamino, chondroitino, kolageno. Pastarųjų vartojimo kursas - keletas mėnesių. Tinkamiausius preparatus Jums išsirinkti padės vaistininkas individualios konsultacijos metu. Pradžioje sąnariams reikia ramybės, šilumos, bet, kai skausmas sumažėja, judėjimo intensyvumas turi didėti. Dėl tikslesnės diagnozės rekomenduojama kreiptis į gydytoją. 

Vaistininkė Loreta V. 

Ar yra kokių nors kremų, tepalų, naikinančių ar mažinančių odos ataugėles? Jos ne piktybinės, bet labai neestetiškai atrodo.

Galima pabandyti nudeginti su ugniažolės tirpaliuku, tačiau šis būdas nėra šimtaprocentinis. Rekomenduoju pasikonsultuoti su gydytoju dermatologu. Jis apžiūrės, įvertins situaciją ir skirs Jums tinkantį gydymą.

Vaistininkė Indrė Č.

Skauda kelio sąnarys. Kokius nuskausminamuosius geriausiai naudoti, nes dar kamuoja ir kojų reumatas?

Dėl sąnario skausmo ir pablogėjusio kojų reumato kaltas gali būti besikeičiantis rudeniškas oras, reikėtų vengti labai drėgnos ir šaltos aplinkos, padėti galėtų spacialus kelio sąnario įtvaras, leidžiantis neskausmingai judėti.

Skausmui malšinti vaistinėje rasite įvairių preparatų, kurie taip pat malšina uždegimą. Jis dažnai yra lėtinio skausmo priežastis. Tinkamiausią peraparatą Jums padės išsirinkti vaistininkas invidualios konsultacijos metu įvertinęs Jūsų riziką, gyvenimo būdą, skausmo intensyvumą ir trukmę.


Kaip profilaktinę priemonę, apsaugant sąnarį nuo skausmo, uždegimo, įvairių pakitiminių procesų, galima 2 kartus į metus po porą mėnesių pavartoti Gliukozamini+ ChodroitinO+ Hialurono r.+MSM. (preparato Sanarvit).

Vaistininkė Daiva A. 

Ar yra kokių nors vaistų nuo alkoholio, kad daugiau žmogus nebegertų?

Tokių vaistų alkoholizmui gydyti yra, bet jie yra skiriami tik gydytojo nurodymu ir tokių vaistų be jo recepto įsigyti negalėsite. Tad pradžioje reikėtų kreiptis į gydytoją konsultacijai.

Vaistininkė Živilė B. 

Kuo skiriasi omega-3 kapsulės nuo žuvų taukų, pvz., MOLLERS žuvų taukai, MOLLERS OMEGA-3 EXTRA, MOLLERS DOBBEL IMMUNITY. Ką geriau vartoti (širdžiai, imunitetui, cholesteroliui ir pan.)?

Žuvų taukai yra natūralus vitamino A ir D šaltinis. Jie vertingi, nes juose yra daug nesočiųjų riebiųjų rugščių, kurių tiek daug nėra augaliniuose aliejuose. Į žuvų taukus dedamas natūralių antioksidantų mišinys, kurio pagrindas yra vitaminas E.

Žuvų taukai yra pagrindinis OMEGA-3 riebalų rugščių šaltinis.Tai polinesočiosios rugštys, kurių žmogaus organizmas pats negali pasigaminti. Svarbiausios riebalų rugštys OMEGA-3: alfa linoleno (ALR) augalinės kilmės, eikozapentaenine (EPR) ir dokozaheksaenine (DHR) yra žuvinės kilmės. Kartu derančios žuvinės ir augalinės kilmės OMEGA-3 riebalų rugštys yra svarbios žmogaus organizmui bei sveikatos kokybei.

Imunitetui :
MOLLERS DOBBEL IMMUNITY caps.- sudėtyje yra riebalų rugščių OMEGA-3, vitaminai A ir E bei padidintas D kiekis.Tokia sudėtis svarbi normaliai imuninės sistemos veiklai, smegenų funkcijai ir regėjimui. Padeda palaikyti normalią kaulų, dantų, odos būklę bei raumenų funkciją.Vartoti po 1 kap. ryte ir vakare su maistu ir po valgio.

Širdžiai ir cholesteroliui :
MOLLERS OMEGA-3 EXTRA caps.
Didelės koncentracijos OMEGA -3 riebalų rugštys EPR ir DHR yra svarbios normaliai širdies veiklai, kraujo spaudimui, mažina kraujo trigliceridų kiekį.Teigiamas poveikis širdies veiklai pasireiškia suvartojant 250 mg, o kraujo spaudimui -3g EPR ir DHR OMEGA -3 riebalų rugščių per parą. Pagrindinė širdies ir kraujagyslių sistemos dalis.Vartoti po 1 kap. ryte ir vakare su maistu ir po valgio.

Žmogaus organizmas veikia be pertraukos, tuomet vartojant ištisus metus ZUVU TAUKUS OMEGA -3 pasiekiamas geresnis rezultatas.

Vaistininkė Irena G. 

Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje? Kokius preparatus pasiimti į kelionę?

Namų vaistinėlėje nereikia kaupti vaistų nuo visų įmanomų negalavimų. Pakaks keleto pagrindinių nenumatytiems atvejams, kai prireikia skubios pagalbos. Tad rekomenduotume namuose turėti:

- Žaizdoms tvarstyti tvarsčių bei pleistrų komplektą, dezinfekuojančio skysčio žaizdoms praplauti, kad nelaimės atveju būtų suteikta pirmoji pagalba;

- Preparatų skausmui ir/ar temperatūrai malšinti;

- Preparatų nuo alergijos, nes vis dažniau pasitaiko alerginės reakcijos nuo maisto produktų ar buitinės chemijos, ypač dažnai pasitaiko įvairių alergijų vasarą, įkandus ar įgėlus įvairiems vabzdžiams;

- Virškinimo sutrikimams palengvinti reikėtų turėti aktyvintos anglies preparatų, vaistų nuo viduriavimo, vidurių užkietėjimo, virškinimą palengvinančių fermentų, kurių prireikia riebiau pavalgius ar apsivalgius;

- Rudens - žiemos sezonu rekomenduojama vaistinėlę papildyti preparatais nuo peršalimo, slogos, gerklės perštėjimo, taip pat preparatų, stiprinančių imunitetą;

- Žirkles, pincetą, termometrą. 

- Be šių pagrindinių preparatų, vaistinėlę kiekviena šeima turėtų susikomplektuoti įvertinusi, kokiomis ligomis dažniausiai serga šeimos nariai, taip pat ar nėra sergančių lėtinėmis ligomis šeimos narių. Visus kitus vaistinius preparatus rekuomenduotume pirkti tik susirgus bei pasitarus su gydytoju ar vaistininku, ar būtent tas vaistas Jums tinkamas.

Kelionei vaistinėlę taip pat galima susikomplektuoti pagal jau išvardintas rekomendacijas. Patarimas - kelionei pirkti tik Jums žinomus ir jau išbandytus vaistus, kurie tinka Jums ir Jūsų šeimos nariams bei nesukelia šalutinių reakcijų.

 Vaistininkė Živilė Bajoriūnaitė

Anūkui 4 mėn., koks vit. D jam būtų geresnis: aliejinis ar vandeninis? Vandeninis su anyžiais labai jau neskanus ir nenoriai geria. Gal konkrečiai galite pasiūlyti, tokį ir pirksim. Girdėjau, kad yra kažkoks kapsulinis, ar jis geras naudojimui?

 Tiek vandeninio, tiek ir aliejinio vitamino D tipalo kokybė tikrai yra labai gera.  Kartais skiriasi dozavimas, taip pat skiriasi ir skonis. Kaip minėjote, kūdikis nenoriai geria anyžių skonio vandeninį vitamino D tirpalą, tokiu atveju patarčiau Jums rinktis aliejinį, kuris neturi jokio specifinio prieskonio. Konkrečiai galėčiau rekomenduoti „Ibuvit D N30“ lašus nusukamosiose kapsulėse. Skonis tikrai malonus, o naudojimas labai paprastas. Paros norma kūdikiui vienos kapsulės turinys, kurį galima išspausti į iš anksto paruoštą motinos pieną (ar maitinimui skirtą mišinį), arba tiesiai į burnytę. Preparato kaina apie 16,43 Lt, vaistinėse „Camelia“ rugsėjo mėnesį perkant vieną pakuotę antrą gausite dovanų.

Vaistininkė Žydrūnė Muzikevičiūtė

Ar gali pakenkti uodų įkandimai ?

Reakcija į uodo įkandimą gali būti dvejopa: normali ir alerginė. Jeigu įkandimo vieta paraudo, šiek tiek niežti, ji patinusi, tai normali reakcija. Patinimas būna įvairaus dydžio, jis praeina dažniausiai per vieną ar tris paras. Įkandimo vietą patariama tepti įvairiais tepaliukais ar kremais po įkandimo, o jeigu pasireiškia stipresnė alerginė reakcija, gali tekti pavartoti ir antialerginių vaistų. Taip pat yra žmonių, kurie yra alergiški uodams. Tad tokiems žmonėms reikėtų susirūpinti, kai įkandus uodui, atsiranda paraudimas, kurio skersmuo didesnis nei 10 cm, jeigu atsiranda bendras silpnumas, sukasi galva, reikia tokiu atveju kreiptis į gydytoją. Ūmi alerginė reakcija pasireiškia paprastai per pusvalandį  - atsiranda kūno drebėjimas, pila prakaitas, sutrinka kvėpavimas, pakyla kūno temperatūra, atsiranda dusulys. Tokiu atveju reikėtų kviesti greitąją pagalbą, kad žmogus neprarastų sąmonės. Tad uodų įkandimai yra pavojingesni tiems žmonėms, kurie yra jiems alergiški. 

Vaistininkė Živilė B. 

Ar esate matę širšės veidą?

Tikimės, kad ir nepamatysite, nebent per padidinimo stiklą moksliniais tikslais, nes širšės yra vienos iš pavojingiausių geliančių vabzdžių. Širšės paprastai sugelia žmones, kai pajudinamas jų lizdas. Kai kurių širšių rūšių atstovės lizdus daro žemėje, urveliuose, tad jas galima netyčia sutrikdyti ravint ar kasant. Kitų rūšių širšės lizdus daro medžių uoksuose, inkiluose, palėpėse ar pastatų plyšiuose. Didžiausia tikimybė būti užpultam – vasaros pabaigoje, kai karšta, o lizdai – jau dideli.  Jeigu netyčia lizdą sujudinote ir širšės jus užpuolė, nusisukite nuo lizdo, kepure, marškinių apykakle ar rankomis pridenkite veidą. Gamtoje pastebėjus širšių ar vapsvų lizdą, nedarykite staigių judesių, nes jie gąsdina ir erzina šiuos vabzdžius. 

Vaistininkė Jūratė Š.