Klausimai/atsakymai

Titulinis Klausimai/atsakymai
Turite klausimų? Neradote atsakymo į juos žemiau?
Užduokite savo klausimą

Patyrus traumą - masažas tabu?

Patyrus traumą pirmomis dienomis šildomos priemonės ir bet koks masažas yra draudžiami. Tiek šiluma, tiek masažas skatina kraujotaką, aktyvina kolageno gamybą, įvairių cheminių mediatorių išsiskyrimą, todėl traumos vieta dar labiau tinsta, didėja skausmas. Šios priemonės yra tinkamos atsistatyti po traumos (ne anksčiau nei po 3 dienų), bet ne kaip pirmoji pagalba. 

Vaistininkė Jūratė Š. 

Kada liniuotė yra pirmos pagalbos priemonė?

Pirmoji pagalba yra labai svarbi, nes nuo to, kada ir kaip bus suteikta pirmoji pagalba, priklauso žaizdos gijimas, tolesnė sergančiojo būklė ir gydymas, todėl labai svarbu mokėti tinkamai suteikti pagalbą. 

Jei lūžo kaulai, galūnę palikite tokioje padėtyje, kokioje ji yra, nebandykite jos tiesinti, tempti, sukti ar taisyti. Pirmiausia, kad nejudėtų lūžęs kaulas ir nesilankstytų aukščiau ir žemiau lūžio vietos esantys sąnariai reikia įdėti įtvarą, jį pritvirtinant prie sužalotos galūnės.. Įtvarą gali pakeisti liniuotė, lenta, medžio šaka, skėtis. 

Vaistininkė Jūratė Š. 

Karščiausias yra meilės nudegimas, o skaudžiausias?

Nudegimas – viena iš skausmingiausių traumų. Dažniausiai apsideginama iškylaujant, kai neatsargiai kuriamas laužas, kepamas maistas ar tiesiog nusiplikoma karštu vandeniu. Viena iš dažniausių nudegimo vietų – plaštakos . Nudegimo metu pažeidžiamas viršutinis odos sluoksnis – epidermis, kuris po traumos sunkiai atsinaujina ir gyja. Nusideginus, vėsinkite pažeistą odą po vėsia tekančio vandens srove maždaug 20 – 30 minučių. Nevėsinama šiluma toliau skverbiasi į odą, todėl šilumos šaltinį pašalinti yra būtina. Taip išvengsite gilesnio nudegimo. Jei vandens srovė sukelia skausmą, naudokite kompresus. Jei nudegimas labai gilus ir pažeisti nervai, skausmo galite ir nejusti. Jei nudegimo vieta apanglėja, nedelsiant kreipkitės pagalbos.

Vaistininkė Jūratė Š. 

Jeigu Jūsų laivas „Titanikas“. Kaip išgelbėti Di Caprio?

Jei jūsų laivas pradėjo skęsti, gelbėkite žmones, ištraukę juos iš vandens, kuo greičiau kvieskite greitosios pagalbos medikus. Būtina tuoj pat iš kvėpavimo takų pašalinti vandenį: 10–15 sekundžių palenkite galvą žemyn, kad jis ištekėtų. Tada žmogų paguldykite ant žemės, po kaklu pakiškite vieną savo ranką, o kitą uždėkite ant kaktos ir švelniai atloškite galvą. Jei burnoje nėra žolių, neužkritusi liežuvio šaknis, atlikite dirbtinį kvėpavimą: užėmę nosį, pūskite į burną oro taip, kad išsipūstų krūtinės ląsta (kas 30 įpūtimų sustokite įkvėpti). Jei pulso nėra, būtina atlikti išorinį masažą: 30 kartą įpūtus oro į burną, 2 kartus delno apačia spausti krūtinės vidurį (kūdikiui ir mažam vaikui du kartus). Atgaivintą žmogų reikia šiltai apkloti.

Vaistininkė Jūratė Š. 

Kad salto per dviračio vairą nebūtų mortale. Kodėl aktyviame laisvalaikyje svarbiausia įranga yra galva?

Važinėjimasis dviračiais, riedučiais, riedlentėmis yra ne tik aktyvaus poilsio ir laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir sportas, kuris stiprina sveikatą. Ne tik vaikai, bet ir suaugusieji gali sunkiai susižeisti važinėdamiesi dviračiais, riedučiais, riedlentėmis bei motoroleriais be apsauginių priemonių: šalmų, alkūnių ir kelių apsaugų. Nukritę ar patekę į avariją aktyvaus poilsio mėgėjai patirtų mažiau sunkių sužalojimų, jei būtų su šalmu, o alkūnės ir keliai būtų apsaugoti specialia apsauga. 

Vaistininkė Jūratė Š. 

Kaip per pusvalandį pagerinti nuotaiką?

Norite jausti emocinį pakilimą arba nuleisti garą? Darykite fizinius pratimus arba nors 30 minučių greita žingine pasivaikščiokite lauke. Fizinis aktyvumas stimuliuoja įvairių smegenyse veikiančių cheminių medžiagų (endorfinų) gamybą, o tai užtikrina laimės pojūtį ir padeda atsipalaiduoti. Reguliarus judėjimas skatina pozityviau vertinti save ir savo išvaizdą, taigi sustiprėja mūsų savivertės jausmas.

Vaistininkė Jūratė Š. 

Ką daryti, kad minkščiausia kūno vieta nepriliptų prie kėdės?

Statiški ar pasikartojantys darbai, pavyzdžiui, darbas kompiuteriu, kai naudojamasi klaviatūra ar pele, – priežastys atsirasti mikrotraumoms. Tyrimais įrodyta, kad daugiau kaip pusę biuruose dirbančių tarnautojų vargina raumenų sąstingis, kaklo, pečių, nugaros skausmai, jaučiamas akių nuovargis. Labai svarbu taisyklinga laikysena sėdimo darbo metu. Rekomenduojamas kėdės aukštis toks, kad jūsų keliai sudarytų statų kampą, venkite kryžiuoti kojas darbo metu. Nugara turėtų būti tiesi, rankos dirbant kompiuteriu turi būti ant stalo iki alkūnių.Siūloma bent kas dvidešimt minučių lengvai pasimankštinti, padaryti pertrauką. Jei tam neturite sąlygų, tarkim, nėra kaip atsistoti ir išeiti į koridorių, pakeiskite bent kojų, rankų padėtį, pakelkite galvą, keiskite sėdėjimo pozą, per kelius ar čiurnas judinkite kojas. Per pietų pertrauką pasivaikščiokite lauke. 

Vaistininkė Jūratė Š. 

Kaip kojos padeda dirbti skrandžiui?

Fizinio aktyvumo, ypač sportinių žaidimų metu, žmogų užvaldo teigiamos emocijos, tvirtėja pasitikėjimas savimi, atsiranda gyvenimo džiaugsmas, jis tampa žvalesnis, pagerėja nuotaika. Raumenų veikla daro teigiamą poveikį ir virškinimo organams. Fizinių treniruočių proceso metu suaktyvėja medžiagų apykaita ir padidėja energijos sunaudojimas organizme. Dėl to suaktyvėja ir virškinimo organų funkcija. Tačiau niekada nesportuokite iš karto pavalgę. Valgant ir užsiimant fizine veikla mūsų autonominė (nuo mūsų valios nepriklausoma) nervų sistema veikia priešingai. Simpatinė nervų sistema, kuri aktyvuojama fizinės veiklos metu, didina širdies susitraukimų dažnį, padidina cukraus kiekį kraujyje, prakaitavimą, lėtina virškinimo sistemos veiklą. Tad jei sportuosite pavalgę, didėja tikimybė, kad sutriks virškinimas.  

Vaistininkė Jūratė Š. 

Ar galima plaukus stiprinti geriant Pantogar ir papildomai dar vitaminus plaukams, pvz., Wellwomen tricologic ? Ar organizmui nebus perdaug ir nepakenks?

Plaukams stiprinti rekomenduočiau pasirinkti vieną iš Jūsų minėtų preparatų: arba Pantogar, arba Wellwomen tricologic, kartu jų vartoti nereikėtų. Geriant Pantogar visada galima naudoti išorines priemones plaukams stiprinti: gydomuosius šampūnus, kaukes, serumus, aliejus, žolelių užpilus ir t.t. Užsukite į Jums patogią vaistinę „Camelia“, kur rasite platų asortimentą stiprinamųjų priemonių plaukams ir svarbiausia profesionalią konsultaciją.

Vaistininkė Jurga J. 

Kaip panaikinti strazdanas? Ar yra kokių nors kremų nuo jų?

Siekiant išvengti strazdanų ir pigmentinių dėmių, būtina itin kruopšti ir ilgalaikė odos priežiūra. Svarbiausia – nuolat ir be pertrūkių rūpintis tokia oda. 

Nuo ankstyvo pavasario reikėtų vengti aktyvios saulės, naudoti apsauginius kremus nuo saulės. Šiandien yra nemažai priemonių ir metodų, kaip pašviesinti strazdanas

Veiksmingiausia, siekiant išvengti strazdanų ar pigmentinių dėmių, yra balinamosios procedūros. Jos pristabdo melanino gamybą odoje ir pašviesinamos jau esamos dėmės.
Užsukite į Jums patogią "Camelia vaistinę" kur rasite platų balinamųjų kremų asortimentą ir profesionalią konsultaciją.

Smulkios, švelniai rusvos, ant veido tarytum pabirusios strazdanos suteikia veidui išskirtinumo. Nereikėtų dėl jų nervintis ar pernelyg kovoti, nes su metais jos šviesėja, kol galiausiai visiškai išnyksta. Sėkmės ir gražios Jums vasaros!

Vaistininkė Jurga J.