Klausimai/atsakymai

Titulinis Klausimai/atsakymai
Turite klausimų? Neradote atsakymo į juos žemiau?
Užduokite savo klausimą

Ar Candida grybelis gali sukelti prostatos uždegimą?

Prostatos uždegimą dažniausiai sukelia Eshericia Coli,Proteus,Pseudomonos,Chlamedijos ir kt. bakterijos, šlapimo takų infekcijos.

Kai kuriose literatūrose minima, kad prostatos uzdegimą gali sukelti grybelis,tačiau tam nėra klinikinių įrodymų, todėl manoma, kad pagrindiniai sukėlėjai yra bakterijos.

Todėl prostata gydoma antibakteriniais vaistais, jei itin stiprus uždegimas, skiriami nesteroidiniai vaistai.

Vaistininkė Zita J.

Ar Diane-35 ir Femina-35 tabletės kuo nors skiriasi?

Skiriasi tik gamintojas. Diane pagaminta Vokietijoje, Femina - Estijoje. Diane-35 ir Femina-35 sudėtis yra ta pati.

Vaistininkė Jūratė J.

Ar galima gerti B vitaminų kompleksą kartu su kalcio ir D vitamino kompleksu vienu metu?

B grupės vitaminus su Ca ir vit. D vienu metu vartoti galima, tik šis tas apie vartojimo būdą:

B grupės vitaminai vartojami nusilpus imuninei sistemai, esant padidėjusiai nervinei įtampai, dirglumui, pervargimui, neuropatiniams skausmams gydyti ir.t.t. Vartojami pirmoje dienos pusėje, t.y., iki pietų. Na, o kalcis būtinas kaulams, dantims. Kartu su vitaminu D vartojamas tik po pietų, vakarop. Moksliškai įrodyta, kad Ca su vit. D. ryte pasisavina tik apie 30%.

Todėl suderinus visus vitaminus ir mineralus kas ryte, o kas po pietų, gausite pačią geriausią naudą organizmui:)

Vaistininkė Zita J.

Gydytoja išrašė Magnis+kalis+vitaminas c, firma Linea Oro, ir nurodė gerti 3 mėn. Ar jį galima tiek laiko gerti? Ar geriau po 3 mėn. daryti pertrauką?

Išsamenis situacijos aprašymas: Nurodė gerti 3 mėn., tačiau bijau perdozuoti, nes jau keli metai mažas kalis ir magnis, sako tiesiog organizmas neįsisavina. 

Vaistininkės atsakymas:

Jums paskirtas Linea Oro maisto papildas, o ne vaistinis preparatas, tai reiškia ir žymiai mažesnes Kalio ir Magnio dozes nei vaistiniame preparate, todėl drąsiai galite vartoti tris mėnesius. Be to, kadangi dabar rudens metas, imuninei sistemai puikiai tiks ir vitaminas C.

Jei nerimaujate dėl perdozavimo, galite susisiekti su gydytoja ir atlikti kraujo tyrimą, kuris padės pasitikrinti kalio kiekį kraujyje.

Magnis nesikaupia, nuima itampą, nerimą, gerina miego kokybę.

Dėl kalio ir magnio neįsisavinimo, reikėtų paieškoti priežasties. Galbūt esate vegetarė ar labai mėgstate sūrų maistą, o gal Jus kamuoja virškinamojo trakto sutrikimai, vartojate vidurius laisvinančių ar šlapimo išsiskyrimą skatinamų vaistų. Šiaip be priežasties negali neįsisavinti mineralai ar įvairūs vitaminai.

Vaistininkė Zita J. 

Ar pardavinėjate AVENT pientraukio atsargines detales?

Laba diena, atsarginėmis AVENT pientraukių detalėmis vaistinėse "Camelia" neprekiaujame. 

 

Vaistininkė Zita J. 

Ar perkant spiralę Mirena reikalingas ginekologės receptas?

Perkant spiralę Mirena ginekologės receptas būtinas.

 

Vaistininkė Zita J.

Aš dirbu sėdimą darbą, per dieną išgeriu didelį kiekį vandens. Apie 2 l vandens, 5-6 puodelius arbatos {žalios ir raudonos}, dar 3 kartus per savaitę sportuoju rytais, tai išgeriu dar 1 l vandens. Ar aš galiu tiek daug skysčių vartoti?

Išsamesnis situacijos aprašymas: Ar ne per didelis kiekis, ar jie nesikaupia ir kada jie kaupiasi? Kai intensyviai sportuoju būnu visa šlapia, ar tai dėl per didelio skysčių kiekio vartojimo, ar taip ir turi būti? Ar galima arbatas gerti vėlai vakare? Ar arbatos padeda mesti svorį ir kada jas geriausia vartoti?

Vaistininkės atsakymas: Skysčių reikia suvartoti 2-3 l per dieną ir tai turėtų būti grynas geriamas vanduo. Arbatos tinka, bet organizmui labiau reikia būtent gryno vandens, o ne jo pakaitalų. Ir nereikėtų gerti žalios arbatos vakare, nes ji tonizuoja. Svoris gali nukristi geriant šlapimą varančias arbatas, jei organizmas linkęs juos kaupti. Tačiau nereikėtų jų vartoti nepasitarus su gydytoju, nes galite netekti mums reikalingų mineralų. Prakaituojame visi skirtingai, vieni gausiai, kiti beveik visai neprakaituoja. Sportuojant prakaituojame intensyviau, todėl nepamirškite papildyti organizmą mikroelementais. Jei jums atrodo, kad prakaituojate per gausiai, pabandykite išsiaiškinti šį klausimą su instruktoriumi, kuris būna sporto salėse.

Jei skysčiai kaupiasi, tinsta kojos, gali varginti dusulys, bet nebūtinai. Taip gali būti, jei yra sutrikusi inkstų ar širdies veikla. Šias problemas galima išsiaiškinti kreipiantis į savo šeimos gydytoją. 

Vaistininkė Jūratė J. 

Ar tinkama vaikui tepti su Recaldent, nes pradėjo trupėti priekiniai dantukai? Dar girdėjau yra fluoro želė, ar gerai jos užtepti ant čiulptuko?

Jeigu "Recaldent" ir fluoro želę paskyrė gydytojas odontologas, manau tai labai geros priemonės. Taip pat patarčiau apsilankyti pas gydytoją-pediatrą arba savo šeimos daktarą pasikonsultuoti dėl dantukų, pasidaryti kraujo tyrimą (kartais jeigu yra anemija, sutrinka ir kalcio apykaita), galbūt reikalingi ir kitokie. Iš Jūsų laiškelio spredžiu, kad vaikutis nedidelis ir jo dantukai yra pieniniai, todėl labai nesijaudinkit, paprastai nuolatiniai dantys būna sveikesni ir tvirtesni!

Vaistininkė Jurga J.

Ar galima šiuos du vaistus (Agnucaston ir Diane 35) vartoti tuo pat metu?

Taip, šiuos preparatus galima vartoti vienu metu. Pacientė, siekdama geriausio rezultato, turėtų atkreipti dėmesį, kad vartojimo trukmė dėl preparatų sąveikos turi skirtis dviem valandom. Vartoti 3 mėn.

Kadangi kiekviena situacija kitokia, tai ir sprendimai ivairiose situacijose - skirtingi. Gal mūsų pacientė pati galėtų pabandyti ivairių variantų, pavyzdžiui, pirma pavartoti Agnucastono, pastebėti organizmo reakciją, jei jai netiktų organizmo atsakas i vaisto poveikį, tuomet gali pabandyti pavartoti Agnucaston kartu su kontraceptikais.

Vaistininkė Zita J. 

Ar galima nepageidaujama reakcija geriant Agnucaston ir Diane 35 tabletes?

Skaistminių vaisių ekstraktas (Vitex agnus castus) įeina į daugelio preparatų sudetį, pvz., Agnucaston, Prefemin, SPM-OK. Jie skiriami krūtų tempimui, skausmui, disfunkciniam kraujavimui, mėnesinių sutrikimams ir pan.palengvinti. Kadangi tai natūralus augalinis hormonas, tai laikoma, kad vartojimui saugus ir šalutinis poveikis būtų tik padidėjęs jautrumas skaistminiams vaisiams.

Na, o kalbant apie bet kokius kontraceptikus, reikia pasakyti, kad jie visi turi šalutinių poveikių: galimas svorio padidėjimas, krūtų tempimas, taip pat jie tirština kraują dėl ko didėja insulto ar infarkto,plaučių embolijos rizika, todėl patariama atsargiai vartoti vyresnėms kaip 40 metų moterims. 

Reikia paminėti, kad atskirais atvejais jie gydymui būtini, juk vartojami ne visą gyvenimą, o tik tam tikru periodu.


Vaistininkė Zita J.