Klausimai/atsakymai

Titulinis Klausimai/atsakymai
Turite klausimų? Neradote atsakymo į juos žemiau?
Užduokite savo klausimą

Ar peršalus verta naudoti maisto papildus? Ar tiesiog, kai esi peršalęs organizmas neįsisavina kitų vitaminų, išskyrus vitaminą C?

Didesnė rizika susirgti peršalimu yra vaikams ir silpną imuninę sistemą turintiems suaugusiesiems, todėl pirmosiomis peršalimo dienomis geriant vitamino C ir ežiuolės preparatų gali sutrumpėti simptomų trukmė. Vitamininiai maisto papildai stiprina organizmą, sutrumpina ligos eigą ir padeda išvengti komplikacijų. Jų vartojimas nėra būtinas, tačiau naudingas. 

Vaistininkė Evelina B. 

Ar yra homeopatinių vaistų, kurie sureguliuotų tai per aukštą, tai per žemą kraujospūdį?

Šokinėjantį kraujospūdį homeopatija yra sunku sureguliuoti. Svyruojantis kraujo spaudimas yra ženklas, kuris byloja apie netinkamą gyvenimo būdą arba kitas organizmo problemas. Jeigu kraujospūdis yra tik šiek tiek padidėjęs, galima teigiamų rezultatų pasiekti nemedikamentiniu gydymu: koreguojant kūno masę, ribojant druską, riebalus, salumynus, padidinus fizinį aktyvumą, sumažinus psichologinę įtampą, pakeitus gyvenimo būdą, t.y. metus rūkyti, saikingai vartojant alkoholį, laikantis paros režimo. Norint pakelti kraujo spaudimą, reikėtų gerti pakankamą kiekį skysčių (ne mažiau 1-1 ½ litro), reguliariai valgyti, vartoti daugiau sūdytų maisto produktų (pvz., sūdytų riešutų, silkės), galima panaudoti tonizuojančių gėrimų (kavos, stiprios arbatos), augalinės kilmės maisto papildų (pvz., ženšenio, eleuterokoko). Reikėtų vengti alkoholinių gėrimų, skirti pakankamai laiko fiziniam aktyvumui ir poilsiui. Svarbiausia reikia išsiaiškinti kraujospūdžio svyravimų priežastis, kas leistų sėkmingai jį kontroliuoti.

Profesionali "Camelia" vaistininkė Evelina B. 

Man 14 m. ir turiu spuogų bei inkštirų. Ar gali mano oda būti normali? Nes ji tikrai neblizga ir nesiriebaluoja, na, aišku, vakare ant nosies ir kaktos pasiriebaluoja, bet labai mažai.

Jūsų oda yra mišri. Mišri oda - tai skirtingų odos tipų derinys. Ant kaktos, nosies ir smakro tai gali būti riebi oda, o ant skruostų - sausa. Paprastai tais atvejais, kai yra sunku nustatyti odos tipą, ji vadinama mišria. Mišraus tipo oda išsiskiria netolygia sandara. Priklausomai nuo odos būklės, prižiūrėti ją reikia kaip riebią arba kaip normalią. Metams bėgant, mišraus tipo oda gali keistis - paprastai į normalią. Sausą odą, dažniausiai esančią aplink akis ir skruostų srityse, reikia palepinti riebiais arba drėkinamaisiais kremais, o riebią, esančią kaktos ir nosies srityse, geriausia reguliariai ir kruopščiai valyti. Sunkiausia yra prižiūrėti mišrią odą, nes ji reikalauja skirtingos priežiūros skirtingoms zonoms. Vadinasi, kiekvienai zonai reikia naudoti skirtingas priemones. Tačiau yra gaminamos ir odos priežiūros priemonės, skirtos mišriai odai, jomis galima drąsiai tepti visą veido odą. Tai dažniausiai lengvos konsistencijos drėkinamosios priemonės. Tokiai odai skirtuose kremuose derinami komponentai, sausinantys odą ir suteikiantys matinį efektą, ir drėkinantys bei maitinantys.

Profesionali "Camelia" vaistininkė Evelina B.

Pastoviai maudžia dešinėje pusėje po šonkauliu, raižo pilvą, kartais užkietėja viduriai, sunku atsirūgti, o jei atsirūgstu dažniausiai su skrandžio turiniu, atrodo skrandyje pastoviai yra oro. Gėriau "Omeprazol", bet nieko nepadeda. Ką galėtumėte patarti?

Gydymas šiais vaistais paprastai trunka apie 4 savaites ir ilgiau, todėl reikėtų pratęsti gydymą paskirtais vaistais, be to, medikamentinį  gydymą derinti su dieta, t.y. maistas turėtų būti tik virtas, troškintas, vengti keptų, aštrių, rūkytų, marinuotų, riebių patiekalų, gazuotų gėrimų, stiprios kavos, arbatos, žalių vaisių, daržovių ir pan. Minimi simptomai galėtų būti ir dėl nesureguliuotos mitybos, viršsvorio, sumažėjusio fizinio aktyvumo, pašalinus tulžies pūslę. Problemai nustatyti reikėtų daugiau informacijos, jeigu iškiltų daugiau klausimų, galite užeiti į vaistinę "Camelia", kur profesionalūs vaistininkai galės Jums patarti. 

Profesionali "Camelia" vaistininkė Evelina B.

Kaip galima mažinti įgimtą cerebrinį paralyžių? Nepadėjo ir galvūgalio operacija.

Bendradarbiaujant medikams ir pacientui galima daug pasiekti šioje srityje, tačiau cerebrinio paralyžiaus išgydyti neįmanoma. Daugiau dėmesio reikėtų skirti ne medikamentiniam gydymui, o judesių terapijai, gydomajai mankštai. Yra parenkami specialūs pratimai, mažinantys raumenų įtempimą, juos stiprinantys, išlankstantys galūnes. Skiriamos fizioterapinės procedūros (elektroforezė, šilti pažeistų rankų ir kojų įvyniojimai), masažas, ortopedinės priemonės (specialūs įtvarai, želatininiai tvarsčiai). Kartais skiriami vaistai, skatinantys nervinių ląstelių mitybą, medžiagų apykaitą, mažinantys raumenų tonusą. Skiriami B grupės vitaminai. Pirmiausiai reikėtų kreiptis į Jus prižiūrintį gydytoją, kuris įvertinęs Jūsų fizinę būklę, galėtų duoti tolesnes rekomendacijas ar paskirti tinkamą gydymą. 

Profesionali "Camelia" vaistininkė Evelina B. 

Kokia spiralė būtų tinkamiausia greitai pastojančiai moteriai? Nėštumo daugiau nebeplanuojame.

Spiralės būna įvairių formų ir dydžių, gaminamos iš inertinių plastmasių, metalų ar jų derinių, dengtos hormonine medžiaga, sidabru ar variu. Tai kilpos, spiralės, „gyvatėlės”, „pasagėlės”, raidės „T”. Lietuvoje populiariausios trijų rūšių spiralės: variu dengta „T” formos spiralė, variu dengta „pasagėlės” formos spiralė, išskirianti hormonus „T” formos spiralė. Hormonais dengtų spiralių kontraceptinis patikimumas prilygsta moters sterilizacijai. Spiralė ilgai būna veiksminga (3-5 metus). Gimdos spiralė nededama negimdžiusioms moterims. Nepatartina dėti spiralės po gimdos operacijų (Cezario pjūvio, miomų pašalinimo ir kt.), nes yra randas gimdoje (pro šią silpną vietą spiralė gali pradurti gimdą). Pasagėlės” formos varinės spiralės rečiau iškrenta, sukelia mažiau kraujavimų ir beveik 3 kartus veiksmingiau apsaugo nuo nepageidaujamo nėštumo negu „T” formos varinės spiralės. Hormoninės spiralės išskiriamas hormonas veikia vietiškai – jis išskiriamas į gimdą, o į kraują patenka labai mažas jo kiekis. Varinė spiralė yra pigesnė priemonė.

Spiralė parenkama individualiai kiekvienai moteriai. Jauname amžiuje yra dažnesnė partnerių kaita, ir moteris nėra apsaugota nuo lytinių keliu plintančių ligų, todėl spiralės nėra rekomenduojamos. O bet kokia patekusi infekcija gali virsti sunkia liga. Spiralę parenka, įdeda ir ištraukia tik gydytojas ginekologas. 

Profesionali "Camelia" vaistininkė Evelina B. 

Ar galima nėščiosioms naudoti kaulažolių tepalą? Susimušiau ir pasitempiau koją.

Tai augalinis preparatas ir naudojamas išoriškai, todėl yra saugus nėštumo metu.

Profesionali "Camelia" vaistininkė Evelina B. 

Ar galima gerti UVAMIN vaistus šlapimo ligoms gydyti laukiantis 8 savaitei?

Uvamin yra antibiotikas, skirtas šlapimo takų infekcijoms gydyti. Tai yra receptinis vaistas, kurio receptas yra saugomas vaistinėje. Uvamin retard negalima vartoti pirmąjį nėštumo trimestrą. Dėl tikslesnės informacijos reikėtų kreiptis į Jus prižiūrintį gydytoją. 

Ar Lietuvoje parduodamas vaistas DIOSMINEX? Kuo jis skiriasi nuo DETRALEXO?

Lietuvoje preparato DIOSMINEX įsigyti nėra galimybės. DETRALEX yra vaistas vartojamas kojų venų nepakankamumo ir paūmėjusio hemorojaus simptomams lengvinti.

 

Profesionali "Camelia" vaistininkė Evelina B. 

Sportuodama patyriau achilo sausgyslės traumą (patempimas, uždegimas), nešioju įtvarą. Patarkite, kokie vitaminai paskatintų gijimą.

Reikėtų pavartoti maisto papildų, turinčių sudėtyje omega-3, gama linolinės rūgšties, gliukozamino, chondroitino, vitamino C. Tyrimais nustatyta, kad omega-3 rūgštys mažina uždegimą, skatindamos uždegimą slopinančių ląstelių gamybą bei pasižymi antiautoimuninėmis savybėmis. Gliukozaminas reikalingas sąnario sutepimo tepalo gamybai, mažina skausmą, patinimą. Chondroitinas slopina laisvuosius radikalus, kurie ardo kremzlę ir kolageną. Vitaminas C reikalingas kolageno gamybai ir sustiprina jungiamąjį audinį. Išoriškai galima patepti priešuždegiminiais tepalais arba tepalais, į kurių sudėtį įeina kaulažolė, arnika.

 

Profesionali "Camelia" vaistininkė Evelina B.