Klausimai/atsakymai

Titulinis Klausimai/atsakymai
Turite klausimų? Neradote atsakymo į juos žemiau?
Užduokite savo klausimą

Pastoviai maudžia dešinėje pusėje po šonkauliu, raižo pilvą, kartais užkietėja viduriai, sunku atsirūgti, o jei atsirūgstu dažniausiai su skrandžio turiniu, atrodo skrandyje pastoviai yra oro. Gėriau "Omeprazol", bet nieko nepadeda. Ką galėtumėte patarti?

Gydymas šiais vaistais paprastai trunka apie 4 savaites ir ilgiau, todėl reikėtų pratęsti gydymą paskirtais vaistais, be to, medikamentinį  gydymą derinti su dieta, t.y. maistas turėtų būti tik virtas, troškintas, vengti keptų, aštrių, rūkytų, marinuotų, riebių patiekalų, gazuotų gėrimų, stiprios kavos, arbatos, žalių vaisių, daržovių ir pan. Minimi simptomai galėtų būti ir dėl nesureguliuotos mitybos, viršsvorio, sumažėjusio fizinio aktyvumo, pašalinus tulžies pūslę. Problemai nustatyti reikėtų daugiau informacijos, jeigu iškiltų daugiau klausimų, galite užeiti į vaistinę "Camelia", kur profesionalūs vaistininkai galės Jums patarti. 

Profesionali "Camelia" vaistininkė Evelina B.

Kaip galima mažinti įgimtą cerebrinį paralyžių? Nepadėjo ir galvūgalio operacija.

Bendradarbiaujant medikams ir pacientui galima daug pasiekti šioje srityje, tačiau cerebrinio paralyžiaus išgydyti neįmanoma. Daugiau dėmesio reikėtų skirti ne medikamentiniam gydymui, o judesių terapijai, gydomajai mankštai. Yra parenkami specialūs pratimai, mažinantys raumenų įtempimą, juos stiprinantys, išlankstantys galūnes. Skiriamos fizioterapinės procedūros (elektroforezė, šilti pažeistų rankų ir kojų įvyniojimai), masažas, ortopedinės priemonės (specialūs įtvarai, želatininiai tvarsčiai). Kartais skiriami vaistai, skatinantys nervinių ląstelių mitybą, medžiagų apykaitą, mažinantys raumenų tonusą. Skiriami B grupės vitaminai. Pirmiausiai reikėtų kreiptis į Jus prižiūrintį gydytoją, kuris įvertinęs Jūsų fizinę būklę, galėtų duoti tolesnes rekomendacijas ar paskirti tinkamą gydymą. 

Profesionali "Camelia" vaistininkė Evelina B. 

Kokia spiralė būtų tinkamiausia greitai pastojančiai moteriai? Nėštumo daugiau nebeplanuojame.

Spiralės būna įvairių formų ir dydžių, gaminamos iš inertinių plastmasių, metalų ar jų derinių, dengtos hormonine medžiaga, sidabru ar variu. Tai kilpos, spiralės, „gyvatėlės”, „pasagėlės”, raidės „T”. Lietuvoje populiariausios trijų rūšių spiralės: variu dengta „T” formos spiralė, variu dengta „pasagėlės” formos spiralė, išskirianti hormonus „T” formos spiralė. Hormonais dengtų spiralių kontraceptinis patikimumas prilygsta moters sterilizacijai. Spiralė ilgai būna veiksminga (3-5 metus). Gimdos spiralė nededama negimdžiusioms moterims. Nepatartina dėti spiralės po gimdos operacijų (Cezario pjūvio, miomų pašalinimo ir kt.), nes yra randas gimdoje (pro šią silpną vietą spiralė gali pradurti gimdą). Pasagėlės” formos varinės spiralės rečiau iškrenta, sukelia mažiau kraujavimų ir beveik 3 kartus veiksmingiau apsaugo nuo nepageidaujamo nėštumo negu „T” formos varinės spiralės. Hormoninės spiralės išskiriamas hormonas veikia vietiškai – jis išskiriamas į gimdą, o į kraują patenka labai mažas jo kiekis. Varinė spiralė yra pigesnė priemonė.

Spiralė parenkama individualiai kiekvienai moteriai. Jauname amžiuje yra dažnesnė partnerių kaita, ir moteris nėra apsaugota nuo lytinių keliu plintančių ligų, todėl spiralės nėra rekomenduojamos. O bet kokia patekusi infekcija gali virsti sunkia liga. Spiralę parenka, įdeda ir ištraukia tik gydytojas ginekologas. 

Profesionali "Camelia" vaistininkė Evelina B. 

Ar galima nėščiosioms naudoti kaulažolių tepalą? Susimušiau ir pasitempiau koją.

Tai augalinis preparatas ir naudojamas išoriškai, todėl yra saugus nėštumo metu.

Profesionali "Camelia" vaistininkė Evelina B. 

Ar galima gerti UVAMIN vaistus šlapimo ligoms gydyti laukiantis 8 savaitei?

Uvamin yra antibiotikas, skirtas šlapimo takų infekcijoms gydyti. Tai yra receptinis vaistas, kurio receptas yra saugomas vaistinėje. Uvamin retard negalima vartoti pirmąjį nėštumo trimestrą. Dėl tikslesnės informacijos reikėtų kreiptis į Jus prižiūrintį gydytoją. 

Ar Lietuvoje parduodamas vaistas DIOSMINEX? Kuo jis skiriasi nuo DETRALEXO?

Lietuvoje preparato DIOSMINEX įsigyti nėra galimybės. DETRALEX yra vaistas vartojamas kojų venų nepakankamumo ir paūmėjusio hemorojaus simptomams lengvinti.

 

Profesionali "Camelia" vaistininkė Evelina B. 

Sportuodama patyriau achilo sausgyslės traumą (patempimas, uždegimas), nešioju įtvarą. Patarkite, kokie vitaminai paskatintų gijimą.

Reikėtų pavartoti maisto papildų, turinčių sudėtyje omega-3, gama linolinės rūgšties, gliukozamino, chondroitino, vitamino C. Tyrimais nustatyta, kad omega-3 rūgštys mažina uždegimą, skatindamos uždegimą slopinančių ląstelių gamybą bei pasižymi antiautoimuninėmis savybėmis. Gliukozaminas reikalingas sąnario sutepimo tepalo gamybai, mažina skausmą, patinimą. Chondroitinas slopina laisvuosius radikalus, kurie ardo kremzlę ir kolageną. Vitaminas C reikalingas kolageno gamybai ir sustiprina jungiamąjį audinį. Išoriškai galima patepti priešuždegiminiais tepalais arba tepalais, į kurių sudėtį įeina kaulažolė, arnika.

 

Profesionali "Camelia" vaistininkė Evelina B. 

Jau keleta metų pučia pilvą. Gėriau ivairius priobiotikus, vaistų virškinimui gerinti, Verdin, tačiau niekas nepadeda. Pilvą pučia kiekvieną dieną, po pietų. Ką daryti? Ačiū.

Detalesnis situacijos aprašymas: Maista renkuosi  kokybišką, derinu jį, tačiau vis tiek niekas negelbeja. Tyrė skrandį, atliko kolonoskopiją,  vidaus organų echoskopiją,  žiūrėjo ginekologas, bet nieko nerado.  Jaušiuosi labai blogai, nebežinau ką daryti ir kur kreiptis. Šiuo metu vartoju preparatus Dida, bet ir jis negelbėja.

Vaistininko atsakymas: Galbūt Jus vargina dirgliosios žarnos sindromas, tačiau dėl diagnozės Jūs turite koksultuotis su gydytoju. Šis sindromas gali būti susijęs su patiriamu psichologiniu stresu, gyvenimo pokyčiais. Rekomenduočiau pabandyti mažinti angliavandenių kiekį maiste, valgyti neskubant. Dėl simptominio gydymo kreipkitės į savo vaistininką.

Profesionali "Camelia" vaistininkė Loreta V.

Kokiu paros metu naudoti pirštų plėtiklį? Ar ištisai, ar tik dieną vaikštant, ar tik naktį?

Tikriausiai kalbate apie plėtiklį, dedamą tarp dviejų pirštų, kadangi jie naudojami dažniausiai. Tarp dviejų pirštų dedami plėtikliai palengvina ar sumažina skausmą, panaikina trintį tarp dviejų pirštų. Naudojima dienos metu, kada koja gauna krūvį, ir dėl to susidaro sapudimas ar trintis. Rekomenduojama kaip priemonė reabilitacijai po Hallux Valgus operacijų. Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis į profesionalų „Camelia“ vaistininką Jums artimiausioje vaistinėje „Camelia“.

 

Profesionalus „Camelia“ vaistininkas Dainius V. 

Nuo kiek metų tikrinamas cholesterolio kiekis, ar galima iš karto nuėjus pasitikrinti? Ar man galėtų būti cholesterolio padidėjimas? Ūgis 1,70, sveriu 55kg, kokie būna padidėjusio cholesterolio simptomai?

Cholesterolio kiekis iš piršto matuojamas iš karto nuėjus pasitikrinti, tik turite būti nevalgiusi apie 2 val. Kiekvienam vyresniam nei 20 m. patariama atlikti lipidogramą, o sulaukus 30 m., turint viršsvorį, valgant riebų maistą ar giminėje esant sergančiujų kraujotakos ligomis rekomenduojama kasmet išsitirti. Svarbu laiku pašalinti ir koreguoti rizikos veiksnius: normalizuoti kraujospūdį, palaikyti normalų kūno svorį, nerūkyti, sveikai maitintis, būti fiziškai aktyviems, stengtis nepasiduoti blogoms emocijoms, stresui. Kadangi viso cholesterolio į organizmą patenka su maistu, labai svarbu yra tai, kaip žmogus maitinasi.
Rekomenduočiau nuvykti pas savo šeimos gydytoją, kuris atliks išsamius tyrimus dėl jūsų negalavimų.

Profesionali „Camelia“ vaistininkė Irena G.