Klausimai/atsakymai

Titulinis Klausimai/atsakymai
Turite klausimų? Neradote atsakymo į juos žemiau?
Užduokite savo klausimą

Kuo skiriasi omega-3 kapsulės nuo žuvų taukų, pvz., MOLLERS žuvų taukai, MOLLERS OMEGA-3 EXTRA, MOLLERS DOBBEL IMMUNITY. Ką geriau vartoti (širdžiai, imunitetui, cholesteroliui ir pan.)?

Žuvų taukai yra natūralus vitamino A ir D šaltinis. Jie vertingi, nes juose yra daug nesočiųjų riebiųjų rugščių, kurių tiek daug nėra augaliniuose aliejuose. Į žuvų taukus dedamas natūralių antioksidantų mišinys, kurio pagrindas yra vitaminas E.

Žuvų taukai yra pagrindinis OMEGA-3 riebalų rugščių šaltinis.Tai polinesočiosios rugštys, kurių žmogaus organizmas pats negali pasigaminti. Svarbiausios riebalų rugštys OMEGA-3: alfa linoleno (ALR) augalinės kilmės, eikozapentaenine (EPR) ir dokozaheksaenine (DHR) yra žuvinės kilmės. Kartu derančios žuvinės ir augalinės kilmės OMEGA-3 riebalų rugštys yra svarbios žmogaus organizmui bei sveikatos kokybei.

Imunitetui :
MOLLERS DOBBEL IMMUNITY caps.- sudėtyje yra riebalų rugščių OMEGA-3, vitaminai A ir E bei padidintas D kiekis.Tokia sudėtis svarbi normaliai imuninės sistemos veiklai, smegenų funkcijai ir regėjimui. Padeda palaikyti normalią kaulų, dantų, odos būklę bei raumenų funkciją.Vartoti po 1 kap. ryte ir vakare su maistu ir po valgio.

Širdžiai ir cholesteroliui :
MOLLERS OMEGA-3 EXTRA caps.
Didelės koncentracijos OMEGA -3 riebalų rugštys EPR ir DHR yra svarbios normaliai širdies veiklai, kraujo spaudimui, mažina kraujo trigliceridų kiekį.Teigiamas poveikis širdies veiklai pasireiškia suvartojant 250 mg, o kraujo spaudimui -3g EPR ir DHR OMEGA -3 riebalų rugščių per parą. Pagrindinė širdies ir kraujagyslių sistemos dalis.Vartoti po 1 kap. ryte ir vakare su maistu ir po valgio.

Žmogaus organizmas veikia be pertraukos, tuomet vartojant ištisus metus ZUVU TAUKUS OMEGA -3 pasiekiamas geresnis rezultatas.

Vaistininkė Irena G. 

Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje? Kokius preparatus pasiimti į kelionę?

Namų vaistinėlėje nereikia kaupti vaistų nuo visų įmanomų negalavimų. Pakaks keleto pagrindinių nenumatytiems atvejams, kai prireikia skubios pagalbos. Tad rekomenduotume namuose turėti:

- Žaizdoms tvarstyti tvarsčių bei pleistrų komplektą, dezinfekuojančio skysčio žaizdoms praplauti, kad nelaimės atveju būtų suteikta pirmoji pagalba;

- Preparatų skausmui ir/ar temperatūrai malšinti;

- Preparatų nuo alergijos, nes vis dažniau pasitaiko alerginės reakcijos nuo maisto produktų ar buitinės chemijos, ypač dažnai pasitaiko įvairių alergijų vasarą, įkandus ar įgėlus įvairiems vabzdžiams;

- Virškinimo sutrikimams palengvinti reikėtų turėti aktyvintos anglies preparatų, vaistų nuo viduriavimo, vidurių užkietėjimo, virškinimą palengvinančių fermentų, kurių prireikia riebiau pavalgius ar apsivalgius;

- Rudens - žiemos sezonu rekomenduojama vaistinėlę papildyti preparatais nuo peršalimo, slogos, gerklės perštėjimo, taip pat preparatų, stiprinančių imunitetą;

- Žirkles, pincetą, termometrą. 

- Be šių pagrindinių preparatų, vaistinėlę kiekviena šeima turėtų susikomplektuoti įvertinusi, kokiomis ligomis dažniausiai serga šeimos nariai, taip pat ar nėra sergančių lėtinėmis ligomis šeimos narių. Visus kitus vaistinius preparatus rekuomenduotume pirkti tik susirgus bei pasitarus su gydytoju ar vaistininku, ar būtent tas vaistas Jums tinkamas.

Kelionei vaistinėlę taip pat galima susikomplektuoti pagal jau išvardintas rekomendacijas. Patarimas - kelionei pirkti tik Jums žinomus ir jau išbandytus vaistus, kurie tinka Jums ir Jūsų šeimos nariams bei nesukelia šalutinių reakcijų.

 Vaistininkė Živilė Bajoriūnaitė

Anūkui 4 mėn., koks vit. D jam būtų geresnis: aliejinis ar vandeninis? Vandeninis su anyžiais labai jau neskanus ir nenoriai geria. Gal konkrečiai galite pasiūlyti, tokį ir pirksim. Girdėjau, kad yra kažkoks kapsulinis, ar jis geras naudojimui?

 Tiek vandeninio, tiek ir aliejinio vitamino D tipalo kokybė tikrai yra labai gera.  Kartais skiriasi dozavimas, taip pat skiriasi ir skonis. Kaip minėjote, kūdikis nenoriai geria anyžių skonio vandeninį vitamino D tirpalą, tokiu atveju patarčiau Jums rinktis aliejinį, kuris neturi jokio specifinio prieskonio. Konkrečiai galėčiau rekomenduoti „Ibuvit D N30“ lašus nusukamosiose kapsulėse. Skonis tikrai malonus, o naudojimas labai paprastas. Paros norma kūdikiui vienos kapsulės turinys, kurį galima išspausti į iš anksto paruoštą motinos pieną (ar maitinimui skirtą mišinį), arba tiesiai į burnytę. Preparato kaina apie 16,43 Lt, vaistinėse „Camelia“ rugsėjo mėnesį perkant vieną pakuotę antrą gausite dovanų.

Vaistininkė Žydrūnė Muzikevičiūtė

Ar gali pakenkti uodų įkandimai ?

Reakcija į uodo įkandimą gali būti dvejopa: normali ir alerginė. Jeigu įkandimo vieta paraudo, šiek tiek niežti, ji patinusi, tai normali reakcija. Patinimas būna įvairaus dydžio, jis praeina dažniausiai per vieną ar tris paras. Įkandimo vietą patariama tepti įvairiais tepaliukais ar kremais po įkandimo, o jeigu pasireiškia stipresnė alerginė reakcija, gali tekti pavartoti ir antialerginių vaistų. Taip pat yra žmonių, kurie yra alergiški uodams. Tad tokiems žmonėms reikėtų susirūpinti, kai įkandus uodui, atsiranda paraudimas, kurio skersmuo didesnis nei 10 cm, jeigu atsiranda bendras silpnumas, sukasi galva, reikia tokiu atveju kreiptis į gydytoją. Ūmi alerginė reakcija pasireiškia paprastai per pusvalandį  - atsiranda kūno drebėjimas, pila prakaitas, sutrinka kvėpavimas, pakyla kūno temperatūra, atsiranda dusulys. Tokiu atveju reikėtų kviesti greitąją pagalbą, kad žmogus neprarastų sąmonės. Tad uodų įkandimai yra pavojingesni tiems žmonėms, kurie yra jiems alergiški. 

Vaistininkė Živilė B. 

Ar esate matę širšės veidą?

Tikimės, kad ir nepamatysite, nebent per padidinimo stiklą moksliniais tikslais, nes širšės yra vienos iš pavojingiausių geliančių vabzdžių. Širšės paprastai sugelia žmones, kai pajudinamas jų lizdas. Kai kurių širšių rūšių atstovės lizdus daro žemėje, urveliuose, tad jas galima netyčia sutrikdyti ravint ar kasant. Kitų rūšių širšės lizdus daro medžių uoksuose, inkiluose, palėpėse ar pastatų plyšiuose. Didžiausia tikimybė būti užpultam – vasaros pabaigoje, kai karšta, o lizdai – jau dideli.  Jeigu netyčia lizdą sujudinote ir širšės jus užpuolė, nusisukite nuo lizdo, kepure, marškinių apykakle ar rankomis pridenkite veidą. Gamtoje pastebėjus širšių ar vapsvų lizdą, nedarykite staigių judesių, nes jie gąsdina ir erzina šiuos vabzdžius. 

Vaistininkė Jūratė Š. 

Kodėl negalima tampyti bitės už ūsų?

Bičių, vapsvų ar širšių įgėlimas gali būti mirtinas, todėl geriau jų neerzinti ir išvengti nereikalingų problemų. Bitės įgėlimo vietoje palieka geluonį. Norint sumažinti organizmo reakcijos stiprumą į nuodus, būtina kuo skubiau pašalinti geluonį. Ištraukti geluoniui naudokite peilį, mokėjimo (ar kitokią) kortelę, plastiko plokštelę ir pan. Šias priemones reikia stipriai prispausti prie odos, šalia įstrigusio geluonies. Stipriai spausdami, gremžkite odos paviršių kartu su geluonimi. Įgėlimo vietą nuplaukite vandeniu su muilu. Didžiausią pavojų sukelia alerginės reakcijos, kurios išsivysto nuo vieno ar keleto bičių įgėlimo ir gali baigtis mirtimi. Atminkite, kad bitės piktesnės būna per kaitrą ar lietingą orą.

Vaistininkė Jūratė Š. 

Kaip pasakyti uodui NE?

Paprasčiausia priemonė yra naudoti repelentus – vabzdžius atbaidančias medžiagas. Jų gali būti įvairios konsistencijos ir sandaros - aerozoliai, tepalai, kremai, pieštukai. Efektyvumas ir veikimo trukmė priklauso nuo repelento rūšies, naudojimo būdo, aplinkos sąlygų (temperatūros, drėgmės, vėjo), vabzdžių jautrumo repelentui. Efektyviausi repelentai yra tie, kurių sudėtyje yra DEET (n,n-diethyl-meta-toluamidas). Vykdami į gamtą, nenaudokite kvepalų, kvapnių muilų, kremų ir tonikų, nesipuoškite blizgančiais papuošalais ir venkite ryškiaspalvių gėlėtų ir tamsių rūbų – šviesūs vienspalviai rūbai vabzdžiams yra ne tokie patrauklūs. 

Vaistininkė Jūratė Š. 

Kodėl nereikia žiūrėti gyvatei į akis?

Atšilus orams į vaistines, ligonines dažnai kreipiasi žmonės, kuriems įkirto gyvatė. Lietuvoje gyvena vienintelė nuodingųjų gyvačių rūšis - paprastoji angis. Tačiau ir ji nėra labai pavojinga. Be priežasties gyvatė dažniausiai nepuola. Ji žmogui paprastai kerta gindamasi. Pastebėjus gyvatę, nepatartina daryti staigių judesių ar mosuoti lazda. Geriau ramiai pasitraukti į šalį arba laukti, kol ji pati atsitrauks. Įkandus angiai reikia kuo mažiau judėti, kad organizme neišsivaikščiotų nuodai. Jei yra galimybė, žaizdą patartina nuplauti ir uždėti šaltą kompresą. Suteikus pirmąją pagalbą gyvatės įgeltam žmogui, būtina kuo skubiau jį gabenti į artimiausią gydymo įstaigą. 

Vaistininkė Jūratė Š. 

Kuo pavojingos saulės vonios?

Dėl žemės atmosferos pokyčių kasmet didėja saulės radiacija, todėl saulės spinduliai tampa vis pavojingesni ir nerti į saulės vonias reikėtų atsargiai. Odai kenkia ne tik ilgalaikis kepinimasis saulėje, bet ir intensyvus nudegimas pabuvus vienąkart, tam deramai nepasiruošus. Tuomet oda parausta, patinsta, prisilietus ji skausminga. Kartais pašiurpsta visas kūnas, krečia drebulys. Jeigu jus pykina, netekote sąmonės ar stipriai skauda galvą, gal jūs patyrėte saulės smūgį. Tuomet kreipkitės į gydytoją.

Iš liaudiškų priemonių veiksmingas gali būti rūgpienis ar kefyras, tepamas ant odos nestipriai nudegus saulėje. Kitais atvejais naudokite žaizdoms ir nudegimams skirtas priemones, mažinančias skausmą, saugančias žaizdą nuo bakterijų ir skatinančias odos gijimo procesus.

Vaistininkė Jūratė Š. 

Ką daryti jei pūsles „pritrynė“ saulė?

Jei nudegus saulėje susidarė pūslės, apsaugokite jas steriliu, kvėpuojančiu  tvarsčiu. Jei pūsles netyčia pradūrėte, nuplaukite jas muiluotu vandeniu, patepkite antiseptiniu tepalu, užriškite steriliu tvarsčiu. Jokiu būdu nedėkite ant nudegusios odos ledo, netepkite vazelinu, aliejumi ar sviestu (tai lėtina žaizdų gijimą) nenaudokite jodo, alkoholio ar vandenilio peroksido turinčų tirpalų ir nepradurkite susidariusių pūslių. Gerkite daug negazuotų gėrimų, sulčių, arbatų. Vaistinėse galite įsigyti specialių šaldomųjų purškiklių ar vaistų nuo skausmo. Jei nudegimas sunkus (apima didesnį plotą), o skausmas stiprus, būtinai kreipkitės į gydytoją. 

Vaistininkė Jūratė Š.