Klausimai/atsakymai

Titulinis Klausimai/atsakymai
Turite klausimų? Neradote atsakymo į juos žemiau?
Užduokite savo klausimą

Ar žuvų taukai gali pabloginti atmintį ar kaip kitaip ją paveikti?

Tyrimais įrodyta, kad žuvinės kilmės Omega-3 rūgštys EPR ir DHR yra svarbios normaliai širdies veiklai, kraujo spaudimui, regėjimui, smegenų funkcijai. Pagerina smegenų funkciją ir veiklą (gerina nuotaiką, savijautą, koordinaciją, atmintį, dėmesio koncentraciją, susikaupimą, didina proto galias bei gebėjimą mokytis, sušvelnina psichologinę įtampą ir depresijos simptomus).Tyrimais įrodytas tik teigiamas poveikis. 

Vaistininkė Indrė M.

Kaip taisyklingai išplauti kūdikio nosytę su jūros druska?

Patiems mažiausiems (iki trijų mėnesių) jūros vanduo nėra rekomenduotinas, užtenka nosytę pavalyti susuktu vatos gabaliuku, kurį galima sutepti vaikišku aliejuku ar suvilgyti virintu vandenuku.

Plauti mažylio nosytę rekomenduočiau nebent užpuolus slogai. Mažiausiems (iki trijų mėnesių) naudokite izotoninius jūros vandens lašiukus, vyresniems (nuo šešių mėnesių) galima naudoti jūros vandens purškalus. Kad taisyklingai išplautumėte nosytę, paguldykite kūdikį ant šoniuko ir atsargiai įlašinkite jūros vandenuko į kiekvieną šnervę, tada atsargiai išvalykite susuktu vatos gabalėliu arba jeigu sloga stipresnė, naudokite specialų nosies aspiratorių, t.y. gleivių ištraukėją. Jį galima įsigyti visose vaistinėse Camelia. Atlikdama švarinimosi procedūrą, darykite tai drąsiai bei, žinoma, kalbinkite savo mažylį, kalbėkite su juo, aiškinkite, ką ir kaip atliekate. Nesvarbu, kad kūdikis to nesupranta, tačiau girdėdamas mamos balsą, jis bus daug ramesnis.

Vaistininkė Jurga J.

 

Turiu tokią problemą, kuri neduoda ramiai gyventi, oda aplink akis labai jautri ir labai sausa (pastoviai pleiskanoja, raustanti) .Išbandžiau visokių riebių kremų, bet niekas nepadeda, vis tiek oda pastoviai sausa ir paraudusi. Ką galite man patarti? Kaip išspręsti problemą?

Norint teisingai prižiūrėti odą, būtina naudoti preparatus, kurie ilgam maitina ir regeneruoja odą. Pirmiausia, maitinamieji preparatai turi atkurti natūralų odos lipidų barjerą. Oda, kurioje trūksta lipidų, yra plonesnė, jautresnė ir ne tokia elastinga. Paakių oda ypač jautri, todėl kremus reikia naudoti tik skirtus paakių odai. Mūsų vaistinėse, pasikonsultavus su specialistais, galite įsigyti paakių kremo su argano aliejais ARGAN GOLD, Iwostin linijos preparatų išsausėjusiai odai, Uriage priemonių.

Taip pat siūlyčiau odą maitinti iš vidaus, t.y., vartoti vitaminus ,,Odai, plaukams, nagams Vivavit" arba ,,Biocell", arba ,,Perfectil".

Vaistininkė Irena R.

Po žygio pastebėjau, kad buvo pažeistas kojos nagas (nutrynė pūslę praktiškai po nagu) po kurio laiko nagas nukrito, kokias priemones reikėtų naudoti, norint apsisaugoti nuo kojų grybelio, ypač lankantis baseine?

Kaip apsaugą galima naudoti CUTASEPT FEET SOL. 250ML (Bode Chemie, Vokietija). Galėsite dezinfekuoti pėdas, batus ir kojines. Buteliukas su purkštuku  yra labai patogus naudoti ir kompaktiškas, todėl jį galima neštis  einant į pirtį, baseiną, sporto klubą. 

Vaistininkė Jūratė J.

Kokį veido kremą rekomenduotumėte naudoti žiemą?

Atšalus orams, būtina naudoti drėkinamuosius kremus, tik netepti prieš einant į lauką. Geriausia naudoti nakčiai. Rekomenduoju dieninį drėkinamąjį kremą veidui HYALURON REVITAL, dieninį drėkinamąjį ir raminamąjį veidui ARGAN GOLD.  

O ryte teptis maitinamuoju, stangrinamuoju ar vitaminų turinčiais kremais pagal odos tipą: ARGAN GOLD dieninis ir naktinis maitinamasis, BIO RETINOL Q10 E maitinamasis, BIO RETINOL Q10 E stangrinamasis.

Visus kremus galite įsigyti vaistinėse "Camelia"!

Vaistininkė Indrė M.

Ką galėtumėte rekomenduoti raudonai-mėlynoms rankoms?

Išsamesnis situacijos aprašymas: Rankų spalva raudonai-mėlyna. Aš niekur jų nesu nušalusi. Kontrastinės vonelės (šalto/karšto vandens) nepadeda. Vakarais visas rankas ištepu šaltalankių aliejumi, užsidedu pirštines ir laikau per naktį, tačiau tai irgi nepadeda. Girdėjau, kad padėti gali tepaliukai, skirti rankų uždegiminėms ligoms ar alergijai gydyti, tačiau nežinau ar tai tiesa. Gal galite patarti, ką man daryti?  

Atsakymas: Kadangi daug priemonių esate išbandžiusi, patarčiau Jums kreiptis pas gydytoją-dermatologą, apžiūrėjęs Jūsų rankas parinktų tinkamą gydymą.

Vaistininkė Jurga J.

Sveiki, 2 klausimai dėl probiotiko VEGA ACIDOPHILUS BIFIDUS KOMPL. CAPS. N30. 1)Instrukcijoje parašyta gerti valgio metu, gi ant buteliuko užklijuotame aprašyme parašyta gerti "ant tuščio skrandžio". 2)Instrukcijoje parašyta atidarius buteliuką, laikyti šaldytuve, tuo tarpu vaistininkė parduodama sakė, kad atidarius laikyti šaldytuve nereikia. Kaip yra iš tikrųjų?

Susisiekus su atstovu Lietuvoje UAB "DH Medical", buvo gautas atsakymas kad VEGA ACIDOPHILUS BIFIDUS KOMPL. CAPS. N30:

1. vartoti valgio metu,

2. nepraimtos pakuotės laikymo sąlygos yra 16-25 laip. temp., atidarius pakuotę, laikyti šaldytuve.

Vaistininkė Jūratė J.

Ar turi įtakos nėštumui ir kokios, jei esi Herpes viruso nešiotojas? Kaip elgtis tokiu atveju?

Herpes viruso yra dvi atmainos – tai Herpes Simplex (kuris paprastai sukelia lūpų pūslelinę),Herpes Varicella zoster (sukelia genitalijų pūslelinę,juostinę pūslelinę).

Herpes Simplex dažniausiai užsikrečiama dar kūdikystėje,bendraujant su viruso nešiotojais,o Varicella zoster plinta lytiniu būdu.

Naujagimiams pavojingesnis zoster virusas, kuris gali būti perduotas per gimdymą,kai gimdyvė serga ūmine genitalijų pūsleline ar esant jos paūmėjimui.Tokiu atveju dažniausiai atliekamas Cezario pjūvis.

Šie virusai nepagydomi, o tik apgydomi. Nusilpus imuninei sistemai,virusas nerviniais ganglijais "išlenda" i tą vietą, per kurią pateko (pvz. jei turite simplex virusą,kuris sukelia lūpų pūslelinę,tai nusilpus imuninei sistemai, jis kaip voras išsikapanos ant lūpos ir plėsis tol, kol jo negydysite antivirusiniais vaistais,na, o sveikstant jis vėl nerviniais ganglijais grįžta į užpakalinių šaknelių nervinius ganglijus ir laukia imuninės sistemos nusilpimo).Todėl ypač nėštumo metu stenkitės vartoti žuvų taukus, kitus imuno stimuliatorius,kad jūsų virusas nepabustų, nesuaktyvėtų ir nepridirbtų bėdų Jūsų kūdikiui.

Vaistininkė Zita J.

 

Turiu akmenų tulžies pūslėje ir skauda šiek tiek. Kokių vaistų galiu gerti?

Tulžies pūslės akmenys dažniausiai gydomi operaciniu būdu, kadangi juos tirpdant akmenukai gali pajudėti ir patekti į tulžies latakus ir užstrigti, o tai gali sukelti ūmų tulžies latakų uždegimą. Dėl akmenų tirpdymo reikėtų konsultuotis su gydytoju, jei negalite operuotis yra vaistų, kurie tirpdo tulžies pūslės akmenis ir malšina spazminius skausmus.

Preparatas Ursosan 250 mg tirpdo akmenis, jei jie yra cholesterolinės kilmės (tai reiškia, susidaro dėl cholesterolio pertekliaus arba dėl to, jog tulžies pūslė ne visiškai išsituština). Šį preparatą glima naudoti tik tada, kai cholesterolinių akmenų skersmuo yra ne didesnis kaip 15 mm ir tulžies veikla dėl susidariusių akmenų nėra sutrikusi. Negalima šių vaistų vartoti, jei nepraeinami tulžies pūslės latakai, dažni kartojasi viršutinės pilvo dalies skausmas. Vartoti reikia nuo 6 mėn iki 2 metų, tačiau, jei po metų akmenų dydis nesumažėjęs, tada vaisto vartojimas neefektyvus.

Kitas preparatas, kuris tinka tulžies pūslės akmenims tirpdyti - Rowachol. Jis didina tulžies gamybą, sekreciją, todėl tulžies pūslės turinys neužsistovi, nesigamina akmenukai. Preparatas taip pat tinka tik cholesteroliniams akmenims tirpdyti. Be to, jis malšina spazmų dažnumą, jų sukeliamą skausmą.

Galima gerti ir takažolės arbatos, ji taip pat tinka tulžies akmenims tirpdyti.

Tačiau visas procesas, gydymo planas turi būti aptartas ir prižiūrimas gydytojo.

Vaistininkė Loreta L.

Norėčiau sužinoti ar galima naudoti Ricinos aliejuką (plaukams ir blakstienoms), nors pasibaigęs jo galiojimo terminas?

Pasibaigusio galiojimo vaistai yra nenaudotini.

Vaistininkė Jūratė J.