Klausimai/atsakymai

Titulinis Klausimai/atsakymai
Turite klausimų? Neradote atsakymo į juos žemiau?
Užduokite savo klausimą

Radau užsilikusį gliukozmino su chondroitinu skystą papildą. Nauja, neatidaryta pakuotė. Buteliukas buvo tamsioje, vėsioje vietoje. Galiojimas pasibaigęs 2014.06. Galima vartoti ar išmesti?

Vartoti nebegalima. Pasibaigusio galiojimo maisto papildą galite atiduoti į bet kurią vaistinę naikinimui.

Vaistininkas Lukas M.

Siaubingai slenka plaukai. Patarkite, ką daryti?

Pirmiausia, reikia nustatyti gausaus plaukų slinkimo priežastis. Jos gali būti įvairios – stresas, hormonų pokyčiai, vartojami vaistai, infekcinės ligos... Dėl gydymo turite kreiptis į gydytoją konsultacijai.

Vaistininkas Lukas M. 

Skauda nosies vidų. Net nežinau kodėl, ar gal yra kokių vaistų, tepaliuko? Atrodo, kad būtų koks spuogiukas.

Jeigu tai yra pažeidimas, galite jį gydyti Rinopanteina tepalu, jeigu tai poodinis darinys - reikėtų kreiptis į gydytoją dėl tikslesnio gydymo.

Vaistininkas Lukas M. 

Ar galima vartoti No-spa nėštumo metu? 20 savaitė. Skauda pilvo apačią.

Turima nedaug duomenų apie vaisto panaudojimą nėščioms pacientėms. Jį galima vartoti nėštumo metu tik paskyrus gydytojui, atidžiai įvertinusiam gydomojo poveikio ir galimo pavojaus santykį.

Pilvo apačia gali skaudėti dėl šlapimo takų uždegimo, taip pat gali skaudėti ir nugaroje ir padažnėti šlapinimasis, tokiu atveju turite kreiptis į gydytoją. Skausmui mažinti galima naudoti paracetamolį.

Vaistininkas Lukas M.

Ką daryti, kad neskaudėtų dantų nuo peršalimo?

Dantis skauda dėl peršalimo sukelto uždegimo. Tokiu atveju gali padėti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, pvz., Ibuprofenas, Nimesilis, ir kiti panašūs vaistai. Kviečiame užsukti į Jums artimiausią vaistinę CAMELIA, kur vaistininkai profesionaliai pakonsultuos ir parinks Jums tinkamiausią vaistą. 

Turiu stubro išvaržą, gydytojai paskyrė Trental 400mg, Milgamma ir Xefo 8mg po 1 tablete 2 kartus per dieną. Ar galima vartoti šiuos tris vaistus vienu metu?

Taip, šiuos vaistus vartoti kartu galima, jie sąveikos neturės.

Vaistininkas Lukas M.

Turiu besilaukiančią dukrą, ji gimdys gruodžio mėn. Atlikus kraujo tyrimą paaiškėjo, kad mažas hemoglobino kiekis. Kokie preparatai tiktų?

Galima vartoti geležies turinčius maisto papildus, tik reikėtų išsirinkti, kad paros dozė būtų apie 50 mg. Geležies įsisavinimą gerina folio rūgštis, vitaminas C. Jeigu nevartojate kitų preparatų, galite išbandyti Elevit pronatal, jo sudėtyje yra vitaminų ir mineralų derinys, ir nemažai geležies- 60 mg. Dėl išsamesnės informacijos apie preparatų vartojimą kviečiame atvykti į Jums patogiausią vaistinę CAMELIA arba kreiptis į savo gydytoją. 

Vaistininkas Lukas M. 

Esu nėštukė, 31 savaitė. Vakare atsigulus kojas labai traukia mėšlungis, pradėjo tirpti ranka. Pasidariau magnio tyrimus, jo kraujyje norma. Ką vartoti, kad tai praeitų? Kartą per dieną išgeriu Diasperal miltelių.

Mėšlungio profilaktikai yra tinkama vartoti magnio preparatus, tačiau reikia išsiaiškinti rankos tirpimo priežastį, pasikonsultuokite su gydytoju. 

Vaistininkas Lukas M.

Kokia šio vaisto paskirtis Truxal 25mg n50?

Truxal sudėtyje yra veikliosios medžiagos chlorprotikseno. Truxal priklauso vadinamųjų antipsichozinių vaistų (kitaip vadinamų neuroleptikais) grupei. Šie vaistai veikia tam tikras smegenų vietas ir padeda smegenyse atstatyti tam tikrų biologinių medžiagų pusiausvyrą, kurios sutrikimas sukelia Jūsų ligos požymius. Truxal vartojamas šizofrenijos ir kitų psichozinių sutrikimų gydymui. Dėl vaisto vartojimo prašome pasitarti su vaistininku arba Jus gydančiu gydytoju. 

Vaistininkas Lukas M. 

Ką daryti, kai traukia mėšlungis?

Sutraukus mėšlungiui bandykite atpalaiduoti ir pamasažuoti raumenį. Gali būti, kad raumenis traukia dėl dehidratacijos arba vitaminų / mineralų trūkumo. Stenkitės gerti daugiau vandens, taip pat reikėtų pavartoti magnio preparatus, dažniausiai dėl jo trūkumo prasideda mėšlungis. Dėl racionalaus preparatų vartojimo kviečiame pasikonsultuoti su CAMELIA vaistininku Jums patogioje vaistinėje arba su savo gydytoju. 

Vaistininkas Lukas M. 

Koks yra purškalas, kuris akimirksniu nuima skausmą? Pvz., veriant auskarus, per sporto varžybas papurškiama sportininkams ir pan. Tiesiog ieškau tokio preparato, kurio papurškus tam tikra vieta kurį laiką butų nejautri.

Vietinę nejautrą sukelia tokios veikliosios medžiagos kaip benzokainas ar lidokainas ir pan. Purškiamų preparatų  su šiomis medžiagomis šiuo metu neturime prekyboje. Visuomet galite pasitarti su CAMELIA vaistininku, kuris parinks Jums tinkamiausią alternatyvų preparatą. 

Vaistininkas Lukas M.

Ar galima antrą mėnesį nėščiai moteriai gerti Hialurono rūgšties tabletes kelių sąnariams Syalox 300 plus?

Nėra atliktų medicininių tyrimų dėl Hialurono rūgšties poveikio nėštumo metu. Jeigu nėra būtinybės vartoti šio papildo, geriau palaukti iki, kol sulauksite mažylio. Dėl šio negalavimo kviečiame pasikonsultuoti su CAMELIA vaistininku arba savo gydytoju, kuris galėtų paskirti Jums tinkamiausią gydymą. 

Vaistininkas Lukas M. 

Ką daryti, kai labai skauda galvą? Patarkite.

Jeigu skausmas tikrai stiprus, rekomenduojama išgerti analgetinį vaistą.  Tinka nereceptiniai vaistai nuo skausmo, pvz., paracetamolis, ibuprofenas ir kt. Stipriau veikiantys galvos skausmą būtų tokie vaistai kaip Solpadeine arba Saridon (jų  sudėtyje yra papildomos medžiagos, sustiprinančios nuskausminantį poveikį bei sutraukia galvos kraujagysles). Dažnai galvos skausmo priežastis būna dehidratacija, reikėtų gerti daugiau vandens. Ir, žinoma, galvą gali skaudėti nuo streso, pervargimo. Tokiu atveju reikėtų pasistengti pailsėti. Galvos masažai bei vėsūs kompresai taip pat padeda mažinti skausmą. Jeigu skausmai dažnai kartojasi, nedelsiant kreipkitės į gydytoją dėl tikslesnio gydymo.

Vaistininkas Lukas M.

Ar galima duoti Actifed sirupo, jei vaikas serga vėjaraupiais ir geria Tavegyl? Atsirado ir sloga.

Actifed vartoti kartu su Tavegyl nerekomenduojama, nes gali sustiprinti slopinantį (migdantį) vaistų poveikį. Be to, Actifed draudžiamas jaunesniems negu 12  m. vaikams. Sloga galėjo atsirasti dėl nusilpusio imuniteto. Tokiu atveju, jeigu nosis yra užgulusi, reikėtų naudoti lašiukus į nosį (Vibrocil, Olynth ir kt.) ir praskalauti nosies gleivinę jūros druska. Rekomenduojama vartoti daugiau šiltų skysčių.

Vaistininkas Lukas M. 

Kaip galima apsisaugoti nuo blakių įkandimo? Ar yra kokių nors preparatų?

Tokio būdo, kuris atbaidytų blakes nuo kandimo, deja, nėra. Galite to išvengti tik jomis atsikračius ar išnaikinus. Įkandimų sukeltiems paraudimams ir niežuliui gydyti galite naudoti nereceptinius vaistus nuo alergijos. Kviečiame pasitarti su profesionaliu „Camelia“ vaistininku, kuris pasiūlys Jums tinkamiausią preparatą už mažiausią kainą. 

Vaistininkas Lukas M. 

Man labai slenka plaukai po gimdymo. Išmėginau šampūną su purškikliu ir serumą. Gal galėtumėte patarti veiksmingesnių priemonių?

Slenkant plaukams po nėštumo patariame naudoti priemones plaukams stiprinti: išorines – kaip jūs ir darote, bei vidines, t.y maisto papildus, kuriuose yra medžiagų, skatinančių plauko augimą bei medžiagų plauko struktūrai stiprinti (su kalciu, siliciu, amino rūgštimis).
Priklausomai nuo to, ar maitinate ar ne, gali būti parenkami skirtingi produktai (jei maitinate, tinka Pregnacare brest feeding arba Pregnacare new mum). Kad pajustumėte rezultatą, šias kompleksines priemones reikia naudoti nuo 3 iki 6 mėnesių.
Jei norite greitesnio poveikio papildomai naudokite losjonus arba aliejus, kurie įtrinami į švarią galvos odą (Regene, Elgon, CECE Med  plaukų priežiūros linijos).

Ar vaistą Priligy/depoteksin galima nusipirkti be recepto? Galbūt yra panašaus pobūdžio vaistai, kurie parduodami be recepto?

Jūsų nurodyti vaistai yra receptiniai, panašaus produkto, kuris būtų be recepto, deja, nebūna. Kreipkitės į savo šeimos gydytoją, nustačius problemos priežastis jums bus paskirtas gydymas, kuris nebūtinai yra tas, kurį nurodėte. Galbūt net vaistų nereiks, tačiau, jei prireiktų, įvertinus poreikį, asmens ligos istoriją, gretutines ligas vaistai bus išrašyti pagal receptą, o įsigyjęs juos galėsite naudoti saugiai. Rekomenduojame apsilankyti pas šeimos gydytoją ne dėl recepto, o dėl sveikatos ir nesiimti savigydos.

Vaistininkė Ž. Muzikevičiūtė

Jau 3 metai praėjo nuo tulžies pūslės operacijos. Dabar jaučiu maudžiantį skausmą dešinėje pusėje, po šonkauliais. Ar galėjo vėl užaugti akmenukai?

Taip, toks atvejis galimas. Reikėtų užsirašyti pas gydytoją konsultacijai. Skausmo ar maudimo atveju simptomams numalšinti galite naudoti No-spa.

Vaistininkas L. Mikalauskas. 

Ar nėščiai moteriai galima naudoti kaulažolių tepalą?

Kaulażolės preparatų besilaukiančioms ir maitinančioms naudoti nepatariama, dėl galimai neigiamos įtakos vaisiaus / vaiko kepenų funkcijai. Kviečiame apsilankyti vaistinėje „Camelia“, kur profesionalus vaistininkas, sužinojęs daugiau simptomų, galės patarti ir pasiūlyti saugų preparatą besilaukiančioms.

Vaistininkė Ž. Muzikevičiūtė

Ar būna maisto papildų ūgiui skatinti?

Maisto papildais ūgiui galime vadinti tuos, kurių sudėtyje yra medžiagų, skirtų kaulams, sąnariams, sausgyslėms bei raumenims stiprinti. Tokios sudėtinės dalys tai - pagrindiniai mineralai: kalcis, magnis, taip pat gliukozaminas, hialurono rūgštis, kolagenas bei amino rūgščių kompleksai. Visos šios medžiagos reikalingos tvirtiems audiniams susidaryti, augimo procesui palaikyti. Visgi ūgiui ne mažiau svarbūs genetiniai duomenys, sveika gyvensena, sportas ir stipriai veikti šį rodiklį nėra lengva. Išsamesnę konsultaciją Jums suteikti profesionalus CAMELIA vaistininkas Jums artimiausioje vaistinėje CAMELIA. 

Vaistininkė Žydrūnė M. 

Man neauga kojų nagai, ką reikėtų vartoti? Pažeidimų nėra, o rankų nagų augimas normalus.

Nagai gali neaugti dėl vitaminų, mineralų, amino rūgščių, tokių kaip cinkas, B grupės vitaminai, trūkumo. Nagų augimą pagreitinti, sustiprinti nagus gali ir tepamos nagų augimą skatinančios priemonės, pvz., Neostrata tirpalas nagams stiprinti. Geriausiai šiuo atveju tinka kompleksiniai vitaminų ir mineralų preparatai, kurie kartu su išoriškai naudojamu tirpalu duotų greičiausią rezultatą. Kadangi kojų nagų atsinaujinimas trunka apie 6-9 mėn., toks turėtų būti ir kursas naudojant minėtus preparatus.
Nagų augimo sutrikimus gali lemti drėgmė, karštis, siaura avalynė, todėl reikėtų vengti šių faktorių.

CAMELIA vaistininkė Žydrūnė Muzikevičiūtė

Kiek save prisimenu turiu pavasarinę šienligę. Visą gyvenimą padėdavo kursas Klaritino 10 tabl. Pastaraisiais metais jau nebe. Gydytoja patarė valytis organizmą su Detox kit, gerti Rhinital, Luffa comp. ir tada Tavegyl. Pernai suveikė, šiais metai jau vėl nepadeda. Geriu viską ką minėjau tik vietoj Tavegyl Rupafiną. Ar galiu didinti dozę Rupafino nuo 1 tabl. į parą? Nes jau kosėt pradėjau, net gerklėje niežti. Ačiū.

Rupafino dozavimas - 1 tabletė per parą, tad toks vartojimas galimas, apie šio vaisto didesnės dozės vartojimą arba kitokių receptinių vaistų įvedimą į gydymą reikėtų pasitarti su gydytoju. Patarimas. Dar šalia vartojamų Jūsų vaistų pabandyti, pvz., vartoti barjerines medžiagas nosies gleivinei, kurios neleidžia alergenams taip stipriai prasiskverbti į organizmą ir taip pasireikš ne tokia stipri alerginė reakcija. Taip pat nuolat plauti nosį su izotoniniu jūros vandeniu pavasario laikotarpiu - bus plaunamas alergenas. Nosiai atkimšti galima naudoti nosies lašus arba purškalą (kaip pvz., Otrivin ir kt.) tik vartojimo laikas nepertraukiamai ne ilgiau nei 7 dienos arba hipertoninis jūros vanduo iki 10 dienų nepertraukiamo vartojimo.

Detox kit galite kartoti porą kartų per metus. 

CAMELIA vaistininkė Živilė Čestavičienė

Po onkologinės ligos gydymo tinsta kojos, labai niežti visą kūną. Domina kompresinės kojinės. Ar jos vienos rūšies būna ar skirtingų? Nuo kūno niežėjimo šeimos gydytoja rekomendavo emolientus, ką pasiūlytumėte visam kūnui?

Kompresinės kojinės skiriasi savo kompresija, t.y. suspaudimo laipsniu. Gydytojas, išrašydamas kompresines kojines, recepte nurodo kompresijos klasę. Vaistinėse galima įsigyti kompresinių kojinų, kurios skirtos kojų venų nepakankamumui gydyti bei profilaktikai. Bei, aišku, jos skiriasi savo dydžiais ir išvaizda. 

Emolientų vaistinėje galima rasti ne vieno gamintojo, tiesiog reikėtų Jums užsukti į netoliese Jūsų esančią vaistinę CAMELIA ir pasikonsultuoti su profesionaliu vaistininku, kad Jums būtų pasiūlytas optimalus variantas. 

CAMELIA vaistininkė Žydrūnė Čestavičienė

Baigėsi mėnesinės, labai prakaituoju. Kokius vaistus patartumėte pirkti?

Menopauzės periodu moters organizme nustoja gamintis moteriški hormonai estrogenai, dėl šios priežasties juntami įvairūs simptomai, kurių keletą Jūs paminėjote, pradžioje būna nereguliarios menstruacijos, kurios vėliau dingsta, atsiranda karščio pylimai, prakaitavimas, dirglumas, taip pat dažnai moterys ima skųstis makšties išsausėjimu, kraujospūdžio problemomis ir pan. 

Norint kompensuoti estrogenų trūkumą organizme ir išvengti nemalonių simptomų, reikėtų vartoti sojų izoflavonų turinčius preparatus, jų vaistinėje tikrai yra platus asortimentas. Tokiuose preparatuose paprastai dar būna papildomai įdėtų kitų komponentų, kurie gerina moters savijautą šiuo periodu. Kuris geriausiai tinka Jums - padės išsirinkti profesionalus CAMELIA vaistininkas. 

CAMELIA vaistininkė Živilė Čestavičienė

Esu po trūkusios peties sausgyslės operacijos. Perrišimus noriu daryti namuose. Ar galima žaizdos dezinfekcijai naudoti purškiamą Oktiseptą?

Taip, šis vaistinis preparatas tinkamas žaizdų dezinfekcijai, vartojimo kursas nepertraukiamai ne ilgiau kaip 14 dienų. 

CAMELIA vaistininkė Živilė Čestavičienė

kas yra Hametum gelis?

Hametum - tai gelis, kuris savo sudėtyje turi augalo hamamelio ekstrakto. Hamamelis esantis gelyje pasižymi plačiu poveikiu odai, t.y. priešuždegiminiu, raminančiu, kraujavimą stabdančiu, nedidelių odos žaizdų (įv. įbrėžimai, įplėšimai, nubrozdinimai) gijimą skatinančiu poveikiu. Jis ypač tinka jautriai, sausai, niežtinčiai odai, nes atstato odos drėgmės balansą.

CAMELIA vaistininkė Živilė Čestavičienė

Ar galiu vartoti ženšenio ekstraktą, jei esu 26 m., 187 cm ūgio vyras, sveriantis 95 kg? nes daug kur rašoma, kad vartoti ženšenio preparatus iki 40 metų nėra gerai.

Ženšenis yra vienas iš labiausiai pasaulyje naudojamų vaistinių augalų, kuris pasižymi ypač plataus spektro poveikiu. Ženšenis stimuliuoja fizinį ir protinį aktyvumą žmonėms, kurie yra silpni ir pavargę, gerina erekciją, kraujo gamybą. Jis yra centrinės nervų sistemos stimuliatorius su ilgai išliekančiu poveikiu, turi priešuždegiminį poveikį. Ženšenis gerina gebėjimą mastyti ir pažinimo funkciją. Jis laikomas saugiu vartoti, tačiau buvo pastebėta ir šalutinių poveikių. Jeigu neturite sveikatos sutrikimų, ženšenio preparatus vartoti galite, kitu atveju reikėtų pasitarti su gydytoju. Ženšenio preparatus reikėtų gerti pirmoje dienos pusėje.

Ar peršalus verta naudoti maisto papildus? Ar tiesiog, kai esi peršalęs organizmas neįsisavina kitų vitaminų, išskyrus vitaminą C?

Didesnė rizika susirgti peršalimu yra vaikams ir silpną imuninę sistemą turintiems suaugusiesiems, todėl pirmosiomis peršalimo dienomis geriant vitamino C ir ežiuolės preparatų gali sutrumpėti simptomų trukmė. Vitamininiai maisto papildai stiprina organizmą, sutrumpina ligos eigą ir padeda išvengti komplikacijų. Jų vartojimas nėra būtinas, tačiau naudingas. 

Vaistininkė Evelina B. 

Ar yra homeopatinių vaistų, kurie sureguliuotų tai per aukštą, tai per žemą kraujospūdį?

Šokinėjantį kraujospūdį homeopatija yra sunku sureguliuoti. Svyruojantis kraujo spaudimas yra ženklas, kuris byloja apie netinkamą gyvenimo būdą arba kitas organizmo problemas. Jeigu kraujospūdis yra tik šiek tiek padidėjęs, galima teigiamų rezultatų pasiekti nemedikamentiniu gydymu: koreguojant kūno masę, ribojant druską, riebalus, salumynus, padidinus fizinį aktyvumą, sumažinus psichologinę įtampą, pakeitus gyvenimo būdą, t.y. metus rūkyti, saikingai vartojant alkoholį, laikantis paros režimo. Norint pakelti kraujo spaudimą, reikėtų gerti pakankamą kiekį skysčių (ne mažiau 1-1 ½ litro), reguliariai valgyti, vartoti daugiau sūdytų maisto produktų (pvz., sūdytų riešutų, silkės), galima panaudoti tonizuojančių gėrimų (kavos, stiprios arbatos), augalinės kilmės maisto papildų (pvz., ženšenio, eleuterokoko). Reikėtų vengti alkoholinių gėrimų, skirti pakankamai laiko fiziniam aktyvumui ir poilsiui. Svarbiausia reikia išsiaiškinti kraujospūdžio svyravimų priežastis, kas leistų sėkmingai jį kontroliuoti.

Profesionali "Camelia" vaistininkė Evelina B. 

Man 14 m. ir turiu spuogų bei inkštirų. Ar gali mano oda būti normali? Nes ji tikrai neblizga ir nesiriebaluoja, na, aišku, vakare ant nosies ir kaktos pasiriebaluoja, bet labai mažai.

Jūsų oda yra mišri. Mišri oda - tai skirtingų odos tipų derinys. Ant kaktos, nosies ir smakro tai gali būti riebi oda, o ant skruostų - sausa. Paprastai tais atvejais, kai yra sunku nustatyti odos tipą, ji vadinama mišria. Mišraus tipo oda išsiskiria netolygia sandara. Priklausomai nuo odos būklės, prižiūrėti ją reikia kaip riebią arba kaip normalią. Metams bėgant, mišraus tipo oda gali keistis - paprastai į normalią. Sausą odą, dažniausiai esančią aplink akis ir skruostų srityse, reikia palepinti riebiais arba drėkinamaisiais kremais, o riebią, esančią kaktos ir nosies srityse, geriausia reguliariai ir kruopščiai valyti. Sunkiausia yra prižiūrėti mišrią odą, nes ji reikalauja skirtingos priežiūros skirtingoms zonoms. Vadinasi, kiekvienai zonai reikia naudoti skirtingas priemones. Tačiau yra gaminamos ir odos priežiūros priemonės, skirtos mišriai odai, jomis galima drąsiai tepti visą veido odą. Tai dažniausiai lengvos konsistencijos drėkinamosios priemonės. Tokiai odai skirtuose kremuose derinami komponentai, sausinantys odą ir suteikiantys matinį efektą, ir drėkinantys bei maitinantys.

Profesionali "Camelia" vaistininkė Evelina B.

Pastoviai maudžia dešinėje pusėje po šonkauliu, raižo pilvą, kartais užkietėja viduriai, sunku atsirūgti, o jei atsirūgstu dažniausiai su skrandžio turiniu, atrodo skrandyje pastoviai yra oro. Gėriau "Omeprazol", bet nieko nepadeda. Ką galėtumėte patarti?

Gydymas šiais vaistais paprastai trunka apie 4 savaites ir ilgiau, todėl reikėtų pratęsti gydymą paskirtais vaistais, be to, medikamentinį  gydymą derinti su dieta, t.y. maistas turėtų būti tik virtas, troškintas, vengti keptų, aštrių, rūkytų, marinuotų, riebių patiekalų, gazuotų gėrimų, stiprios kavos, arbatos, žalių vaisių, daržovių ir pan. Minimi simptomai galėtų būti ir dėl nesureguliuotos mitybos, viršsvorio, sumažėjusio fizinio aktyvumo, pašalinus tulžies pūslę. Problemai nustatyti reikėtų daugiau informacijos, jeigu iškiltų daugiau klausimų, galite užeiti į vaistinę "Camelia", kur profesionalūs vaistininkai galės Jums patarti. 

Profesionali "Camelia" vaistininkė Evelina B.

Kaip galima mažinti įgimtą cerebrinį paralyžių? Nepadėjo ir galvūgalio operacija.

Bendradarbiaujant medikams ir pacientui galima daug pasiekti šioje srityje, tačiau cerebrinio paralyžiaus išgydyti neįmanoma. Daugiau dėmesio reikėtų skirti ne medikamentiniam gydymui, o judesių terapijai, gydomajai mankštai. Yra parenkami specialūs pratimai, mažinantys raumenų įtempimą, juos stiprinantys, išlankstantys galūnes. Skiriamos fizioterapinės procedūros (elektroforezė, šilti pažeistų rankų ir kojų įvyniojimai), masažas, ortopedinės priemonės (specialūs įtvarai, želatininiai tvarsčiai). Kartais skiriami vaistai, skatinantys nervinių ląstelių mitybą, medžiagų apykaitą, mažinantys raumenų tonusą. Skiriami B grupės vitaminai. Pirmiausiai reikėtų kreiptis į Jus prižiūrintį gydytoją, kuris įvertinęs Jūsų fizinę būklę, galėtų duoti tolesnes rekomendacijas ar paskirti tinkamą gydymą. 

Profesionali "Camelia" vaistininkė Evelina B. 

Kokia spiralė būtų tinkamiausia greitai pastojančiai moteriai? Nėštumo daugiau nebeplanuojame.

Spiralės būna įvairių formų ir dydžių, gaminamos iš inertinių plastmasių, metalų ar jų derinių, dengtos hormonine medžiaga, sidabru ar variu. Tai kilpos, spiralės, „gyvatėlės”, „pasagėlės”, raidės „T”. Lietuvoje populiariausios trijų rūšių spiralės: variu dengta „T” formos spiralė, variu dengta „pasagėlės” formos spiralė, išskirianti hormonus „T” formos spiralė. Hormonais dengtų spiralių kontraceptinis patikimumas prilygsta moters sterilizacijai. Spiralė ilgai būna veiksminga (3-5 metus). Gimdos spiralė nededama negimdžiusioms moterims. Nepatartina dėti spiralės po gimdos operacijų (Cezario pjūvio, miomų pašalinimo ir kt.), nes yra randas gimdoje (pro šią silpną vietą spiralė gali pradurti gimdą). Pasagėlės” formos varinės spiralės rečiau iškrenta, sukelia mažiau kraujavimų ir beveik 3 kartus veiksmingiau apsaugo nuo nepageidaujamo nėštumo negu „T” formos varinės spiralės. Hormoninės spiralės išskiriamas hormonas veikia vietiškai – jis išskiriamas į gimdą, o į kraują patenka labai mažas jo kiekis. Varinė spiralė yra pigesnė priemonė.

Spiralė parenkama individualiai kiekvienai moteriai. Jauname amžiuje yra dažnesnė partnerių kaita, ir moteris nėra apsaugota nuo lytinių keliu plintančių ligų, todėl spiralės nėra rekomenduojamos. O bet kokia patekusi infekcija gali virsti sunkia liga. Spiralę parenka, įdeda ir ištraukia tik gydytojas ginekologas. 

Profesionali "Camelia" vaistininkė Evelina B. 

Ar galima nėščiosioms naudoti kaulažolių tepalą? Susimušiau ir pasitempiau koją.

Tai augalinis preparatas ir naudojamas išoriškai, todėl yra saugus nėštumo metu.

Profesionali "Camelia" vaistininkė Evelina B. 

Ar galima gerti UVAMIN vaistus šlapimo ligoms gydyti laukiantis 8 savaitei?

Uvamin yra antibiotikas, skirtas šlapimo takų infekcijoms gydyti. Tai yra receptinis vaistas, kurio receptas yra saugomas vaistinėje. Uvamin retard negalima vartoti pirmąjį nėštumo trimestrą. Dėl tikslesnės informacijos reikėtų kreiptis į Jus prižiūrintį gydytoją. 

Ar Lietuvoje parduodamas vaistas DIOSMINEX? Kuo jis skiriasi nuo DETRALEXO?

Lietuvoje preparato DIOSMINEX įsigyti nėra galimybės. DETRALEX yra vaistas vartojamas kojų venų nepakankamumo ir paūmėjusio hemorojaus simptomams lengvinti.

 

Profesionali "Camelia" vaistininkė Evelina B. 

Sportuodama patyriau achilo sausgyslės traumą (patempimas, uždegimas), nešioju įtvarą. Patarkite, kokie vitaminai paskatintų gijimą.

Reikėtų pavartoti maisto papildų, turinčių sudėtyje omega-3, gama linolinės rūgšties, gliukozamino, chondroitino, vitamino C. Tyrimais nustatyta, kad omega-3 rūgštys mažina uždegimą, skatindamos uždegimą slopinančių ląstelių gamybą bei pasižymi antiautoimuninėmis savybėmis. Gliukozaminas reikalingas sąnario sutepimo tepalo gamybai, mažina skausmą, patinimą. Chondroitinas slopina laisvuosius radikalus, kurie ardo kremzlę ir kolageną. Vitaminas C reikalingas kolageno gamybai ir sustiprina jungiamąjį audinį. Išoriškai galima patepti priešuždegiminiais tepalais arba tepalais, į kurių sudėtį įeina kaulažolė, arnika.

 

Profesionali "Camelia" vaistininkė Evelina B. 

Jau keleta metų pučia pilvą. Gėriau ivairius priobiotikus, vaistų virškinimui gerinti, Verdin, tačiau niekas nepadeda. Pilvą pučia kiekvieną dieną, po pietų. Ką daryti? Ačiū.

Detalesnis situacijos aprašymas: Maista renkuosi  kokybišką, derinu jį, tačiau vis tiek niekas negelbeja. Tyrė skrandį, atliko kolonoskopiją,  vidaus organų echoskopiją,  žiūrėjo ginekologas, bet nieko nerado.  Jaušiuosi labai blogai, nebežinau ką daryti ir kur kreiptis. Šiuo metu vartoju preparatus Dida, bet ir jis negelbėja.

Vaistininko atsakymas: Galbūt Jus vargina dirgliosios žarnos sindromas, tačiau dėl diagnozės Jūs turite koksultuotis su gydytoju. Šis sindromas gali būti susijęs su patiriamu psichologiniu stresu, gyvenimo pokyčiais. Rekomenduočiau pabandyti mažinti angliavandenių kiekį maiste, valgyti neskubant. Dėl simptominio gydymo kreipkitės į savo vaistininką.

Profesionali "Camelia" vaistininkė Loreta V.

Kokiu paros metu naudoti pirštų plėtiklį? Ar ištisai, ar tik dieną vaikštant, ar tik naktį?

Tikriausiai kalbate apie plėtiklį, dedamą tarp dviejų pirštų, kadangi jie naudojami dažniausiai. Tarp dviejų pirštų dedami plėtikliai palengvina ar sumažina skausmą, panaikina trintį tarp dviejų pirštų. Naudojima dienos metu, kada koja gauna krūvį, ir dėl to susidaro sapudimas ar trintis. Rekomenduojama kaip priemonė reabilitacijai po Hallux Valgus operacijų. Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis į profesionalų „Camelia“ vaistininką Jums artimiausioje vaistinėje „Camelia“.

 

Profesionalus „Camelia“ vaistininkas Dainius V. 

Nuo kiek metų tikrinamas cholesterolio kiekis, ar galima iš karto nuėjus pasitikrinti? Ar man galėtų būti cholesterolio padidėjimas? Ūgis 1,70, sveriu 55kg, kokie būna padidėjusio cholesterolio simptomai?

Cholesterolio kiekis iš piršto matuojamas iš karto nuėjus pasitikrinti, tik turite būti nevalgiusi apie 2 val. Kiekvienam vyresniam nei 20 m. patariama atlikti lipidogramą, o sulaukus 30 m., turint viršsvorį, valgant riebų maistą ar giminėje esant sergančiujų kraujotakos ligomis rekomenduojama kasmet išsitirti. Svarbu laiku pašalinti ir koreguoti rizikos veiksnius: normalizuoti kraujospūdį, palaikyti normalų kūno svorį, nerūkyti, sveikai maitintis, būti fiziškai aktyviems, stengtis nepasiduoti blogoms emocijoms, stresui. Kadangi viso cholesterolio į organizmą patenka su maistu, labai svarbu yra tai, kaip žmogus maitinasi.
Rekomenduočiau nuvykti pas savo šeimos gydytoją, kuris atliks išsamius tyrimus dėl jūsų negalavimų.

Profesionali „Camelia“ vaistininkė Irena G. 

Dirbu fizinį stovimą darbą, kojas labai skauda, pradėjau vartoti Magnesium ir gėriau mėnesį. Skausmas dingo. Labai prakaituoju, jau dvi dienos kaip nevartoju Magnesium, vėl jaučiu skausmą kojose, neįmanoma užmigti, traukia labai. Ar dar turiu pagerti magnio?

Būtų aiškiau, jeigu būtumėte tiksliai nurodžiusi, kokį konkrečiai magnio preparatą gėrėte ir kokiomis dozėmis bei kiek kartų per dieną jį gėrėte. Tačiau, kaip minėjote, vėl pasikartojantys mėšlungio simptomai, ir tai, kad dirbate fizinį darbą bei prakaituojate dažnai - rodo, kad jūsų organizme vis dar trūksta magnio.

Magnio preparatai gali būti vartojami po 1-2 tab. 2-3 kartus per dieną. Taip pat jis gali būti miltelių pavidalu, kurie gali būti vartojami po 1 pakelį per dieną. Jeigu viduriai linkę užkietėti, magnio preparatus rekomenduojama gerti ryte nevalgius, jeigu linkę suskystėti, tokiu atveju - valgant ar po valgio. Vartojimo trukmė nuo 6 savaičių iki 3 mėnesių be pertraukos. Labai svarbu laikytis vartojimo režimo, kad organizmas gautų reikiamą kiekį magnio, nes jis nėra kaupiamas. Svarbi ir subalansuota mityba. Magnio šaltinis - kviečių sėlenos arba pilno grūdo duonos gaminiai.

Profesionali „Camelia“ vaistininkė Živilė B. 

Susirgusi šlapimo pūslės uždegimu gėriau Uvamin tabletes 4 kartus per parą. Pastebėjau, kad išslinko labai daug plaukų. Ar tai galėjo lemti šie vaistai?

Kad būtų galima tiksliai nustatyti vartotų vaistų įtaką plaukų slinkimui, reikėtų atsakyti į tokius klausimus: kiek dienų buvo gerti šie vaistai, kiek kapsulių per dieną, ar jie gerto po valgio ar nevalgius. Visi šie atsakymai gali lemti ir plaukų slinkimo priežastį.

Uvamin retard turi būti vartojamas valgio metu ar iškart po jo. Gydymo trukmė sudaro 7-10 dienų pagal gydančio gydytojo nurodymus. Plaukų slinkimą lemti galėjo šie faktoriai:

Jeigu sergate mažakraujyste, cukralige (padidėjęs gliukozės kiekis), esant elektrolitų pusiausvyros sutrikimams, esant susirgimams, kuriuos lydi judesių sutrikimai, vitamino B arba folio rūgšties trūkumui;
jeigu yra kepenų ligos (pvz., hepatitas, gelta, kepenų nekrozė); šiuos vaistus vartoti reikia labai atsargiai sergant šiomis ligomis. Retai, tačiau tikrai gali pasireikšti laikinas plaukų iškritimas.

 

 Profesionali „Camelia“ vaistininkė Jurgita J. 

Ką galėtumėte patarti vartoti nuo rūkymo? Pastoviai nerūkau, gal apie dvi savaites, noriu atprasti. Gal galite parašyti, ar pas Jus vaistinėje galima įsigyti kokių nors priemonių, kokie jų pavadinimai?

Pirmiausia, sveikinu, kad norite mesti rūkyti, nes tai tikrai labai kenkia sveikatai.
Būna fizinė ir psichologinė priklausomybė nuo rūkymo. Vaistinėje mes turime priemonių, kurios skirtos kuomet jau yra priklausomybė nikotinui. Tai būtų pleistrai, kramtoma guma, naujiena – purškalas, tai būtų Nicorette ar Niqvitin priemonės. Iš klausimo ne itin aišku, ar jūs tik pradėjote rūkyti, ar jau rūkote seniau ir tik retkarčiais, ir kiek cigarečių per dieną ar per savaitę surūkote, kur daugiau rūkote: namie, darbe, per vakarėlius. Reikėtų pamąstyti, kodėl pradėjote – ar stresas, ar draugų įtaka, ar tiesiog laiko praleidimas, nes jei rūkote tik dvi savaites, tai neturėtų dar būti fizinė priklausomybė. Reikėtų pastebėti, kas atsitiko ir kas pasikeitė gyvenime, gal reikia kokių nors priemonių nervų sistemai pastiprinti, susitvarkyti maisto, miego, fizinio aktyvumo režimą. Jei jau atsikėlus norisi cigaretės ir surūkote nedaug cigarečių, tuomet siūlau kramtomąją gumą arba purškalą. Ir, žinoma, labai svarbu nusiteikimas ir artimujų bei draugų palaikymas.

 

Profesionali „Camelia“ vaistininkė Martina A. 

Norėjau pasiteirauti, ar Lietuvoje šiai dienai yra kokių vyrams skirtų kontraceptinių tablecių, kurios apsaugotų moterį nuo nėštumo po lytinio akto?

Deja, šiai dienai tokių tablečių, skirtų vyrams, nėra. Yra skirtų tik moterims po nesaugaus lytinio akto Escapele arba Postinor. Jos apsaugo nuo nepageidaujamo nėštumo, bet ne nuo ligų ir vartojamos tikrai tik skubiais atvejais. 

Vaistininkė Martina A. 

Ar tikrai vaistus nuo peršalimo parduoda asmenims tik nuo 18 metų? Koks teisės aktas tai reglamentuoja? Mano 17 m. dukrai nepardavė jokių vaistų peršalimo simptomams palengvinti.

Reglamentuoja bendrieji teisės aktai: Lietuvos Respublikos farmacijos įstatymas, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2004 m. balandzio 29d. įsakymas Nr.V-292 (nuo 2004 m. gegužės 1d.) (Zin.,2004,Nr.70-2467), 2009 m.birzelio 10 d. įsakymas Nr.V-463 (nuo 2009m. birželio 21d.)( Zin.2009, Nr.73-2984) ir 2012 m. rugpjucio 30d. įsakymas Nr.V-806 (nuo 2012m. ruggsejo 6d.) (Zin.2012, Nr 104-5296). Pagal juos vaikams iki 18 metų draudžiama išduoti (parduoti) vaistų, kuriais piktnaudžiaujant gali išsivystyti priklausomybė ar toksikomanija. Vaistai persalimo simptomams palengvinti gali sąveikauti su kitais vartojamais medikamentais. Farmacijos specialistas turi teisę neparduoti, taciau jis turi nukreipti į gydytoją dėl gydymo.

Vaistininkė Irena G. 

Kaip sutramdyti apetitą? Nes KMI jau 38,8.

Apetitą sutramdyti gali padėti preparatas „Sankom“ - tai yra sukramtomi, augalinių skaidulų kubeliai, juos galima dažnai naudoti dienos metu (sukramtyti po kubelį 5-6 kartus, kilus norui užkandžiauti, užsigerti puse stiklinės vandens). Kubeliai užpildo skrandį ir suteikia sotumo jausmą, padeda geriau maistui judėti žarnyne, nekietėja viduriai. Rekomenduotina pasitikrinti sveikatą, išsitirti cukraus ir cholesterolio kiekį kraujyje, skydliaukės veiklą, hormonų pasikeitimus kraujyje.

Vaistininkė Daiva

Ar vaistas Uvamin gali slopinti kontraceptiko Etindros veikimą?

Antibakteriniai vaistai bei antibiotikai gali turėti įtakos kontraceptinių vaistų veikimui, todėl, jei reikia juos vartoti kartu, rekomenduojama papildomai apsaugai naudoti barjerines kontraceptines priemones, pvz., prezervatyvus, dar ir savaitę po to, kai baigiami naudoti antibakteriniai vaistai ar antibiotikai.

Vaistininkė Loreta V.

Ar tinka "Exoderil" kremas, jei ant kojos, blauzdos srityje, yra paraudimas ir niežti. Paraudimo plotas yra gana didelis.

Esant didedesniam, netikėtai atsiradusiam odos pakitimui, šiuo atveju, paraudimui, kuris atsirado pirmą kartą rekomenduoju, visų pirma, kreiptis į gydytoją dermatologą. Norėčiau priminti, kad vizitui galima užsiregistruoti tiesiogiai, nereikia užsirašyti pas šeimos gydytoją.

"Exoderil" kremas yra tinkamas tuo atveju, jeigu uždegimo sukelėjas grybelis. Jeigu jums anksčiau yra buvęs panašaus pobūdžio odos uždegimas ir naudojant kremą jis padėjo, didelė tikimybė, kad padės ir šį kartą. Jeigu toks odos uždegimas yra pirmas, dermatologas vizualiai įvertins odos pažeidimą, jeigu prireiks, paims odos mėginį ir tiksliai nustatys uždegimo priežastį bei paskirs vaistų. Jei vis dėlto nutarsite gydytis pati, patarčiau tepti kremą su arbatmedžio aliejumi ir nepamiršti švelnios prausimosi priemonės be šarmų.

Vaistininkė Žydrūnė M. 

Ar Maria Treben lašeliai geriami su vandeniu nekenkia nėščios moters organizmui?

Nors preparatas yra augalinės kilmės ir be spirito, vis dėlto siūlyčiau pasitarti su gydytoju dėl šio preparato vartojimo nėštumo metu.

Vaistininkė Živilė B. 

Ką daryti? Atsirado nedidelės skausmingos raudonos dėmelės. Kuo gydyti? Bandžiau visokiais aliejukais, nepadeda.

Neaiškus klausimas, kurioje vietoje jus pabėrė. Jeigu pabėrimas ant sėdmenų arba kirkšnyse - galima tepti "Dermilon Paste" tepalu, turinčiu cinko ir kitų medžiagų, jos ramina odą nuo bėrimo, kuris gali atsirasti dėl iššutimo. Dėl tikslesnio gydymo reikėtų pasirodyti odos gydytojui, kad ištirtų, ar tai nėra grybelis.

Vaistininkė Justina S. 

Rodyti po 10 20 50