Turite klausimų? Neradote atsakymo į juos žemiau?
Užduokite savo klausimą

Ar galima vartoti No-spa nėštumo metu? 20 savaitė. Skauda pilvo apačią.

Turima nedaug duomenų apie vaisto panaudojimą nėščioms pacientėms. Jį galima vartoti nėštumo metu tik paskyrus gydytojui, atidžiai įvertinusiam gydomojo poveikio ir galimo pavojaus santykį.

Pilvo apačia gali skaudėti dėl šlapimo takų uždegimo, taip pat gali skaudėti ir nugaroje ir padažnėti šlapinimasis, tokiu atveju turite kreiptis į gydytoją. Skausmui mažinti galima naudoti paracetamolį.

Vaistininkas Lukas M.

Esu nėštukė, 31 savaitė. Vakare atsigulus kojas labai traukia mėšlungis, pradėjo tirpti ranka. Pasidariau magnio tyrimus, jo kraujyje norma. Ką vartoti, kad tai praeitų? Kartą per dieną išgeriu Diasperal miltelių.

Mėšlungio profilaktikai yra tinkama vartoti magnio preparatus, tačiau reikia išsiaiškinti rankos tirpimo priežastį, pasikonsultuokite su gydytoju. 

Vaistininkas Lukas M.

Ar galima duoti Actifed sirupo, jei vaikas serga vėjaraupiais ir geria Tavegyl? Atsirado ir sloga.

Actifed vartoti kartu su Tavegyl nerekomenduojama, nes gali sustiprinti slopinantį (migdantį) vaistų poveikį. Be to, Actifed draudžiamas jaunesniems negu 12  m. vaikams. Sloga galėjo atsirasti dėl nusilpusio imuniteto. Tokiu atveju, jeigu nosis yra užgulusi, reikėtų naudoti lašiukus į nosį (Vibrocil, Olynth ir kt.) ir praskalauti nosies gleivinę jūros druska. Rekomenduojama vartoti daugiau šiltų skysčių.

Vaistininkas Lukas M. 

Kokia spiralė būtų tinkamiausia greitai pastojančiai moteriai? Nėštumo daugiau nebeplanuojame.

Spiralės būna įvairių formų ir dydžių, gaminamos iš inertinių plastmasių, metalų ar jų derinių, dengtos hormonine medžiaga, sidabru ar variu. Tai kilpos, spiralės, „gyvatėlės”, „pasagėlės”, raidės „T”. Lietuvoje populiariausios trijų rūšių spiralės: variu dengta „T” formos spiralė, variu dengta „pasagėlės” formos spiralė, išskirianti hormonus „T” formos spiralė. Hormonais dengtų spiralių kontraceptinis patikimumas prilygsta moters sterilizacijai. Spiralė ilgai būna veiksminga (3-5 metus). Gimdos spiralė nededama negimdžiusioms moterims. Nepatartina dėti spiralės po gimdos operacijų (Cezario pjūvio, miomų pašalinimo ir kt.), nes yra randas gimdoje (pro šią silpną vietą spiralė gali pradurti gimdą). Pasagėlės” formos varinės spiralės rečiau iškrenta, sukelia mažiau kraujavimų ir beveik 3 kartus veiksmingiau apsaugo nuo nepageidaujamo nėštumo negu „T” formos varinės spiralės. Hormoninės spiralės išskiriamas hormonas veikia vietiškai – jis išskiriamas į gimdą, o į kraują patenka labai mažas jo kiekis. Varinė spiralė yra pigesnė priemonė.

Spiralė parenkama individualiai kiekvienai moteriai. Jauname amžiuje yra dažnesnė partnerių kaita, ir moteris nėra apsaugota nuo lytinių keliu plintančių ligų, todėl spiralės nėra rekomenduojamos. O bet kokia patekusi infekcija gali virsti sunkia liga. Spiralę parenka, įdeda ir ištraukia tik gydytojas ginekologas. 

Profesionali "Camelia" vaistininkė Evelina B. 

Ar galima nėščiosioms naudoti kaulažolių tepalą? Susimušiau ir pasitempiau koją.

Tai augalinis preparatas ir naudojamas išoriškai, todėl yra saugus nėštumo metu.

Profesionali "Camelia" vaistininkė Evelina B. 

Ar galima gerti UVAMIN vaistus šlapimo ligoms gydyti laukiantis 8 savaitei?

Uvamin yra antibiotikas, skirtas šlapimo takų infekcijoms gydyti. Tai yra receptinis vaistas, kurio receptas yra saugomas vaistinėje. Uvamin retard negalima vartoti pirmąjį nėštumo trimestrą. Dėl tikslesnės informacijos reikėtų kreiptis į Jus prižiūrintį gydytoją. 

Ar Maria Treben lašeliai geriami su vandeniu nekenkia nėščios moters organizmui?

Nors preparatas yra augalinės kilmės ir be spirito, vis dėlto siūlyčiau pasitarti su gydytoju dėl šio preparato vartojimo nėštumo metu.

Vaistininkė Živilė B. 

Jau kuris laikas slenka plaukai ir nebežvilga kaip anksčiau, dar vis maitinu vaiką, kuriam yra 14 mėn. Vartoju vitaminus, bet poveikio nepastebėjau nors jau tris mėnesius vartoju. Ką rekomenduotumėte? Mano plaukai yra silpni, sausi ir ploni, kitų plaukų problemų neturiu. Rekomenduokite, kas galėtų šią situaciją pataisyti.

Nėštumo ir gimdymo laikotarpiu keičiasi moters organizmo hormonai, todėl plaukai ima labiau slinkti, sausėti, skilinėti. Naujo plauko augimo ramybės fazė, kol pradeda augti naujas plaukas, gali trukti keletą mėnesių, todėl rekomenduočiau vitaminų vartojimą dar pratęsti.

Jūsų atveju geriau rinktis vitaminus, skirtus maitinančioms mamoms, nes taip gausite subalansuotą vitaminų kiekį, kurių ima trūkti maitinant. Efektui sustiprinti siūlyčiau išsirinkti plaukų augimą stiprinantį losjoną, šampūną nuo plaukų slinkimo. Plaukus reikėtų kuo rečiau džiovinti karštu džiovintuvu, vengti tiesinimo žnyplėmis, dažymo, ilgus plaukus laikyti palaidus, jų nesuveržti gumelėmis. Norint nustatyti, ar Jūsų organizmui netrūksta kokių nos medžiagų konkrečiai, rekomenduojama kreiptis į gydytoją, pasidaryti kraujo tyrimą.

Vaistininkė Loreta V. 

Anūkui 4 mėn., koks vit. D jam būtų geresnis: aliejinis ar vandeninis? Vandeninis su anyžiais labai jau neskanus ir nenoriai geria. Gal konkrečiai galite pasiūlyti, tokį ir pirksim. Girdėjau, kad yra kažkoks kapsulinis, ar jis geras naudojimui?

 Tiek vandeninio, tiek ir aliejinio vitamino D tipalo kokybė tikrai yra labai gera.  Kartais skiriasi dozavimas, taip pat skiriasi ir skonis. Kaip minėjote, kūdikis nenoriai geria anyžių skonio vandeninį vitamino D tirpalą, tokiu atveju patarčiau Jums rinktis aliejinį, kuris neturi jokio specifinio prieskonio. Konkrečiai galėčiau rekomenduoti „Ibuvit D N30“ lašus nusukamosiose kapsulėse. Skonis tikrai malonus, o naudojimas labai paprastas. Paros norma kūdikiui vienos kapsulės turinys, kurį galima išspausti į iš anksto paruoštą motinos pieną (ar maitinimui skirtą mišinį), arba tiesiai į burnytę. Preparato kaina apie 16,43 Lt, vaistinėse „Camelia“ rugsėjo mėnesį perkant vieną pakuotę antrą gausite dovanų.

Vaistininkė Žydrūnė Muzikevičiūtė

Trijų metų vaikutis nieko nevalgo. Kokius vitaminus jūs rekomenduotumėte?

Labai trūksta informacijos apie vaiko būklę. Gal vaikutis skundžiasi kokiais nors skausmais. Gal skauda pilvuką, tada būtų galima manyti, kad turi kirminų, todėl neturi apetito. Gal yra kokios psichologinės priežastys šeimoje arba darželyje, jei tokį lanko. Įdomu ką rodo kraujo tyrimas, gal yra mažas hemoglobino kiekis.

Todėl reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją ir pasidaryti kraujo, šlapimo, kaprologinį tyrimus.

Jei nėra rimtų priežasčių galima naudoti česnaką, svogūną, raugintus agurkus. Iš žolių būtų galima naudori piliarožę, pelyną. Kadangi jų skoniai vaikui gali nepatikti, rekomenduočiau OILEDIXIN NIAM NIAM SIRUPĄ.

Vaistininkė Jūratė J.

Rodyti po 10 20 50