Slauga namuose – greitesnis būdas pasveikti?

„Jei nori gyventi sau, gyvenk kitiems“, - teigia L. A. Seneka. Pasak filosofo, žmogus, kuris galvoja tik apie save, negali būti laimingas. Kai prarandamas didžiausias turtas – sveikata, sergantysis atsigręžia pagalbos į artimiausius.
Skaityti plačiau...

Apdainuojant moteris

Tą dieną, kai ore nuo pat ryto pasklinda tulpių kvapas, o spalvoti jų žiedai šviečia kas antro praeivio rankose, lengviausia pajusti, kad pagaliau prasidėjo pavasaris.
Skaityti plačiau...

Kompensuojamieji vaistai: ką verta žinoti?

Lietuvoje kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones vartoja beveik trečdalis gyventojų. Jie gali rinktis iš 1 850 vaistinių preparatų ir 962 medicinos pagalbos priemonių. Ką reikia žinoti prieš išsirenkant tinkamiausią?
Skaityti plačiau...

Taupymas taupymui nelygus

„Dar pataupykime: sumažinsime namuose šildymą, šilčiau apsirengsime“, – taip mano nemažai žmonių, besibaiminančių sulaukti didelių sąskaitų už šildymą. Tačiau tik retas pagalvoja, kad tokiomis drastiškomis priemonėmis sąskaitos nesumažinsi, o tik pakenksi sveikatai. Kaip temperatūrų pokyčiai veikia jūsų savijautą?
Skaityti plačiau...

Pasaulinė ligonių diena

Vasario 11-ąją popiežius Jonas Paulius II dar 1992 m. paskelbė Pasauline ligonių diena. Ši diena – puiki proga prisiminti sergančiuosius, visus, kurie juos slaugo ir gydo, bei pakalbėti apie Lietuvoje vyraujančias ligas.
Skaityti plačiau...

Kokio maisto pageidautų mūsų akys?

Pasistiprinus, pasisotina ne tik skrandis, bet ir visi kiti organai. Tačiau, jei valgome paskubomis, mažai galvodami apie maisto kokybę, natūralu, jog vieniems ar kitiems organams ilgainiui pradeda trūkti vitaminų, mineralų, kitų naudingųjų medžiagų. Ką derėtų valgyti, vartoti papildomai, norint, kad mūsų akys kuo ilgiau išliktų sveikos, o regėjimas – nepriekaištingas?
Skaityti plačiau...

Antibiotikų vartojimas: reikia keisti tradicijas

Pastebima, kad kone kas antras vaistinėse besilankantis žmogus prašo jiems nepaskirtų antibiotikų. Piktnaudžiauti antibiotikais pavojinga. Ar tikrai žinote, kaip ir kada juos vartoti?
Skaityti plačiau...

Nuo TO kenčia daugiau nei pusė lietuvių

Šiandieninis gyvenimas kai kuriems iš mūsų neįsivaizduojamas be daugelio dalykų: televizoriaus, kompiuterio, telefono, kitų išmaniųjų informacinių technologijų. Deja, ir be... padidėjusio kraujospūdžio. Tyrimais įrodyta, jog padidėjęs kraujospūdis Lietuvoje šiandien vargina daugiau nei pusę žmonių.
Skaityti plačiau...

E. Anusauskaitė: „Prieš kur nors važiuodama pirmiausia pasirūpinu vaistais“

Visada pasiruošusi duoti atkirtį netikėtai ją užklupusiai ligai - taip būtų galima apibūdinti įspūdingo balso ir talento jaunutę atlikėją Eveliną Anusauskaitę. Mergina tikina prieš išvykdama į keliones visada susidedanti būtiniausių vaistų krepšelį.
Skaityti plačiau...

V. Rumšas jaunesnysis susirūpino savo sveikata

Antradienio vakarą aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis buvo pastebėtas viename Vilniaus miesto autobusų. Žvaigždė juo važinėjosi ne šiaip sau: žinomas vyras sužinojęs, kad „sveikatos“ autobuse galima nustatyti riebalų kiekį kūne, nusprendė atlikti šią jam dar negirdėtą procedūrą.
Skaityti plačiau...