Kaip paversti saulę ne odos priešu, o draugu

Grožio akademija Sveikas grožis Kaip paversti saulę ne odos priešu, o draugu

Šiltojo sezono malonumai asocijuojasi ne tik su kūną ir sielą džiuginančiu poilsiu, bet ir kaitriais saulės spinduliais, nuo kurių kenčia mūsų oda. Paraudimai, išsausėjimas, jautrumas - tai bene dažniausi sudirgusios odos simptomai, kuriuos vasarą patiria ir dauguma suaugusiųjų, ir vaikų.

„Camelia“ profesionalų paruošti odos priežiūros patarimai padės išvengti neigiamo saulės poveikio pasekmių ir išsaugoti sveiką bei skaisčią odą - vieną pagrindinių stiprios sveikatos rodiklių.

Odos valymas

Šiltas ir drėgnas oras yra ideali terpė bakterijoms daugintis, o tai gresia porų užsikimšimu, spuogeliais ir net įvairiais uždegimais be to, vasarą ant odos susikaupia daugiau purvo ir dulkių, tad ją reikėtų dažniau valyti. Geriausia tai daryti priemonėmis, kurių sudėtyje nėra muilo ir alkoholio. Galima rinktis natūralaus pagrindo prausiklius, valomąsias putas arba švelnų kosmetinį pienelį. Jei oda ypač riebi ir gausiai prakaituoja, nepakeičiamos yra paprasčiausios popierinės servetėles.

Odos drėkinimas

Jei žiemą svarbiausia užtikrinti odai mitybą, vasarą prioritetai kinta - būtina sustiprinti jos drėkinimą, tuomet ji taps elastingesnė, švelnesnė, bus geriau apsaugota nuo raukšlių atsiradimo. Tam nepakanka gerti daug skysčių - odą reguliariai, mažiausiai du kartus per dieną (ryte ir vakare) reikia tepti drėkinamuoju kremu, emulsija arba toniku, kurie sulaiko drėgmę visuose epidermio sluoksniuose. Švelniausiai ir kartu veiksmingiausiai odą drėkina priemonės be cheminių priedų ir alkoholio, savo sudėtyje turinčios vitamino E ir natūralių aliejų.

Apsauga nuo saulės

Saugotis saulės spindulių vertėtų ne tik paplūdimyje per atostogas. Vėlyvą pavasarį ir vasarą būnant lauke, net ir šešėlyje, oda gauna didelį kiekį ultravioletinių spindulių. Žinoma, nuo jų apsaugo reguliarus tepimasis apsauginiais kremais, kurių įvairovė - didžiulė. Rekomenduojama kūną tepti ne mažesnio kaip SPF 30 stiprumo apsauginiais kremais, o veidą – ne mažiau kaip SPF 50. Tačiau be kremų, vertėtų visuomet prisiminti ir natūralias priemones, kurių svarbiausios yra tinkamas galvos apdangalas, kokybiški akiniai nuo saulės ir nepersikaitinimas.

Nuotraukos šaltinis - biaoskincare.com