Kūno prausiklis: kodėl verta rinktis pagal savybes, o ne kvapą ir pakuotės dizainą?

Šią vasarą, kai saulė mus tikrai gausiai lepina savo spinduliais, dažnai puošiamės lengvais ir atvirais drabužiais, kurie atidengia mūsų kūno odą. Šiuo metų laiku jai tikrai tenka daug išbandymų: karštis, saulės spinduliai, švelnus vėjas, dulkės. Dėl to oda prakaituoja, užsiteršia ir sausėja, tad be tinkamo kūno prausiklio neišsiversite.
Skaityti plačiau...

Cukrinis diabetas: kokius signalus pirmiausia siunčia organizmas?

Nors Lietuvoje cukrinio diabeto paplitimas yra vienas mažiausių Europos Sąjungoje (ES), tačiau sergančiųjų šia liga skaičius kasmet auga. Vaistininkai primena, kaip svarbu neignoruoti net ir menkiausių simptomų ir laiku kreiptis pagalbos.
Skaityti plačiau...

Kepenų ligos: nesukeliančios skausmo ir klastingos

Dažnai manoma, jog pirmasis bet kokios ligos požymis – skausmas, tačiau mūsų organizme yra ir skausmo receptorių neturintis, „tylusis“ organas, kurio veiklos sutrikimai dažnai lieka nepastebėti.
Skaityti plačiau...

Cukrinis diabetas: kaip gyventi, norint jo išvengti?

Cukrinis diabetas - neskausminga, tačiau savo komplikacijomis labai pavojinga liga. 2015 m. pasaulyje šia liga sirgo 415 mln. 20-79 m. amžiaus gyventojų, kitaip tariant, 1 iš 11 suaugusiųjų.
Skaityti plačiau...

Smulkūs negalavimai, kurie gali būti negailestingos ligos pranašais

Noras profilaktiškai lankytis pas gydytojus ir atlikti tyrimus daugeliui yra svetimas, nes niekas nemėgsta į sveikatos įstaigą eiti tarsi „šiaip sau“. Tačiau sveikatos specialistai perspėja, kad tai - vienintelis tikrai patikimas būdas išvengti arba anksti diagnozuoti onkologinius susirgimus. Rugsėjo 15-oji – Pasaulinė limfomos ir kovos su prostatos vėžiu diena. Ligų, kurių pirmieji simptomai gali atrodyti tik kaip nesunkūs negalavimai.
Skaityti plačiau...

Peršalimo ligas sukeliantys virusai nepažįsta metų laikų

Skaudanti gerklė, kosulys ir varvanti nosis – tai dažniausi ir įprasčiausi peršalimo ligų simptomai, į kuriuos daug didesnį dėmesį kreipiame šaltuoju metų laiku. Vasarą į juos dažniausiai numojame ranka tikėdamiesi, kad negalavimai praeis savaime. Tačiau medikai pastebi, kad toks atsainus požiūris į savo sveikatą gali turėti rimtų pasekmių.
Skaityti plačiau...

Karštuoju metų laiku svarbu išgirsti širdies siunčiamą SOS signalą

Saulės spinduliams tapus kaitresniems, termometro stulpelis pakyla į viršų, nemažai žmonių pradeda sakyti, kad „atsigauna ir jaučia gyvenimą“, „jaučiasi kaip rojuje“, tačiau nemaža dalis gauna signalus iš organizmo, kad ne viskas gerai, ypač dažnai tokius ženklus siunčia mūsų „variklis“ – širdis.
Skaityti plačiau...

Susidūrus su erke delsti neverta

Nors lietuviai jau išmoko sergėtis erkių, šie kraujasiurbiai vis tiek įsigudrina kasmet paguldyti į ligos patalą tūkstančius žmonių ir tai ima daryti net deramai nepasibaigus žiemai, pastebi vaistininkai. Jų teigimu, erkių vertėtų saugotis nuo pat ankstyvo pavasario, o įsisiurbus voragyviui, atidžiai stebėti sveikatos būklę, kadangi jų sukeliamus ligų simptomus galima sumaišyti su paprasčiausiu peršalimu.
Skaityti plačiau...

ŽIV Lietuvoje vis dar gaubia mitai

Nors dažniausiai manoma, kad žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV) užsikrečia vartojantys intraveninius narkotikus, ši liga Lietuvoje vis dažniau plinta lytiniu būdu, pastebi specialistai. Gydytojų ir vaistininkų teigimu, šiandien, gruodžio 1 d, pažymima pasaulinė AIDS diena yra gera proga susirūpinti prevencinėmis priemonėmis ir ryžtis pasitikrinti.
Skaityti plačiau...

Specialistai: į diabetą negalima žiūrėti pro pirštus

Kovoti su diabetu be specialistų pagalbos nėra paprasta, tad dalis sergančiųjų daro nemažai klaidų, taip apsunkindami ligos eigą ir mažindami šansus pasveikti. Specialistai pataria, kaip veiksmingiau pažaboti šią ligą.
Skaityti plačiau...