Kūno prausiklis: kodėl verta rinktis pagal savybes, o ne kvapą ir pakuotės dizainą?

Sveikatos klubas Ligos ir sindromai Kūno prausiklis: kodėl verta rinktis pagal savybes, o ne kvapą ir pakuotės dizainą?

Šią vasarą, kai saulė mus tikrai gausiai lepina savo spinduliais, dažnai puošiamės lengvais ir atvirais drabužiais, kurie atidengia mūsų kūno odą. Šiuo metų laiku jai tikrai tenka daug išbandymų: karštis, saulės spinduliai, švelnus vėjas, dulkės. Dėl to oda prakaituoja, užsiteršia ir sausėja, tad be tinkamo kūno prausiklio neišsiversite. 

Nusiprausti po dušu tik su vandeniu nepakanka, jei norite aplinkinius žavėti švelnia ir išpuoselėta oda. Tačiau išsirinkti tinkamą prausiklį kartais gali būti užduotis ne pati lengviausia, ypač kai jų pasiūla tokia didelė. O tinkamas kūno prausiklis ne mažiau svarbus nei veido prausimosi ar valymo priemonė. 

Kodėl verta pirkti vaistinėje?

Ieškantiems priemonių, kurios leistų džiaugtis sveika kūno oda, vertėtų užsukti į vaistinę, o ne nusipirkti pirmą po ranką pasitaikiusį prausiklį artimiausiame prekybos centre. Kodėl? „Pirmiausia dėl to, kad vaistinėje visuomet gausu kokybiškų farmacijos ir medicinos specialistų sukurtų bei ištestuotų priemonių, tad rinktis tikrai turėsite iš ko. Be to, vaistininkas, įvertinęs odos būklę, išklausęs nusiskundimus, gali padėti individualiai pasirinkti tinkamiausią kūno prausiklį“, – sako mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Kristina Zacharevič.

Pagrindinė kūno prausiklio funkcija – užtikrinti kasdienę higieną, pašalinti nešvarumus. Lyg ir viskas paprasta, tačiau netinkamai pasirinkus priemonę, gali sausėti ir pleiskanoti oda, o  nusiprausus aplankys nemalonus tempimo jausmas. Ilgesnį laiką naudojant netinkamą priemonę atsiranda įvairiausi sudirginimai.

Jei poilsiausite prie jūros ir baseino

Viena didžiausių klaidų, kurią daro žmonės rinkdamiesi kūno prausiklį, vertina jo kvapą ir pakuotę, tačiau nesigilina į produkto savybes bei funkcijas. Svarbiausia kokybiško prausiklio užduotis – odos drėkinimas. Pasak „Camelia“ vaistininkės K. Zacharevič, odą drėkinti reikia visada t. y. bet kuriuo metų laiku. Jei oda sausėja neprašausite pro šalį pasirinkę drėkinančių medžiagų turinčius prausiklius, kurie praturtinti aliejais, puoselėjančiais kūno odą. Aišku, nusiprausus duše  reikia nepamiršti odą palepinti tinkamu losjonu ar kremu.

Renkantis kūno prausiklius, verta atsižvelgti ir į savo gyvenimo būdą, o vasarą – ir atostogų pobūdį. Pasak vaistininkės, poilsiauti prie jūros ir vandens vykstantys poilsiautojai yra pamėgę „Derma Plus“ kasdienės priežiūros prausiklius.  Labai sausai odai po maudynių itin tinka prausiklis su pieno baltymais ir argano aliejumi. Pastarasis pasižymi odos senėjimą stabdančiomis savybėmis. Jis yra laikomas visų aliejų karaliumi, sakoma, kad tai brangiausias pasaulio aliejus. Pieno baltymai garantuoja, kad oda bus švelni ir minkšta.

Jautrios odos savininkai gali rinktis prausiklį, kuris praturtintas avižų ekstraktu. Jis pasižymi odą raminančiomis savybėmis, todėl mažina uždegimą ir pleiskanojimą.

„Abu šie prausikliai buvo sukurti siekiant sumažinti alergijos riziką, tad yra dermatologiškai patikrinti atliekant testus. Prausikliuose nėra natrio laurilo eterio sulfatų, parabenų ir petralatumo“, – sako K. Zacharevič.

Prausiklį vaistinėje išsirinks visi

Daugelis žmonių įsivaizduoja, kad vaistinėje kūno kosmetikos ir higienos priemonės parduodamos  tik žmonėms, turintiems odos problemų, tokių kaip aknė, atopinis dermatitas, kenčiantiems nuo psoriazės ar kitų ligų.

„Tikrai ne. Žinoma, vaistinėje yra priemonių, padedančių kovoti su minėtomis ligomis ir jų simptomais, tačiau itin gausus asortimentas ir priemonių žmonėms, kurie neserga jokiomis odos ligomis. Iš vaistinėje siūlomų priemonių su vaistininko pagalba galima išsirinkti kokybiškas priemones, kurios leis išlaikyti odą sveiką, jos „nesugadinti“, apsaugos nuo nemalonių pojūčių“, – tikina „Camelia“ vaistininkė.