„Camelia“ vaistinė autobusų stotyje: papasakojo, ką perka svečiai iš užsienio

Sveikatos klubas Naudingi straipsniai „Camelia“ vaistinė autobusų stotyje: papasakojo, ką perka svečiai iš užsienio

Autobusų stotyse įsikūrusių vaistinių darbuotojai susiduria su išskirtiniais iššūkiais: čia nuolat užsuka ne tik nuolatiniai pirkėjai, bet ir svečiai iš užsienio šalių. Skirtingos kalbos, Lietuvoje neprekiaujamų vaistų prašymai – tai tik keli pavyzdžiai, kodėl darbas autobusų stotyje be galo įdomus. Atnaujintoje Kauno autobusų stotyje įsikūrusioje mažų kainų tinklo „Camelia“ vaistinės vedėja Kristina Gagienė pasakoja, kokių užklausų sulaukia iš miesto svečių.

„Žmonių čia apsilanko tikrai daug, o mūsų pirkėjai – turintys labai skirtingus poreikius. Sulaukiame labai daug turistų: rusų, britų, kitų užsienio šalių svečių. Pavyzdžiui, neseniai apsilankė vokietis turistas, kurį suprasti buvo sunku. Susikalbėjome tik paskutiniais žodžiais, kai jis pasakė vokiškai „ačiū“, o aš atsakiau – „prašau“, – šypsosi vaistininkė.

Mažų kainų tinklas „Camelia“ Kauno autobusų stotyje įsikūrė, norėdama, kad nuolat keliaujantiems gyventojams ir miesto svečiams būtų patogu įsigyti reikiamų vaistų, preparatų ar kosmetikos. Dažnas vaistinės pirkėjas – ir į ligonines gydymosi procedūrų vykstantis pacientas.

 „Apsilanko daug klientų, kurie keliauja namo po įvairių operacijų, ypač akių, todėl grįždami namo dar užsuka įsigyti reikiamų vaistų gydymui. Pacientų ratas tikrai labai keičiasi, todėl negali žinoti, ko tau prireiks kitą dieną“, –  darbo įspūdžiais dalijosi vaistininkė.

Autobusų stotyje įsikūrusioje vaistinėje – labai daugiau pirkėjų ir iš užsienio.

 „Užsieniečių pirkimo įpročiai labai įdomūs ir įvairūs. Rusai, ypač rusės moterys, labai mėgsta nusipirkti kosmetikos, britai labiausiai perka vaistus nuo skausmo, ypač nuo galvos skausmo. Labiausiai stebina turistai iš Japonijos, kurie pas mus daugiausiai gausiai apsirūpina prezervatyvais“, – pacientų apsipirkimo įpročius vardino vaistininkė.

K. Gagienė taip pat paminėjo, kad, esant neprognozuojamiems orams Lietuvoje, čia atvykusiems turistams neretai prireikia ir vaistų nuo peršalimo, slogos, kosulio.

Iš užsieniečių vaistininkė teigia sulaukianti ir užklausų dėl konkrečių vaistų, kurie Lietuvoje nėra žinomi, įsigijimo: „Būna, kad telefone parodo specifinius vaistus. Tuomet bandai aiškintis, kam jie skirti, ieškoti analogo“.

Taip pat šioje vaistinėje parduodama daugiau kompresinių pėdkelnių, kojinių, preparatų venoms, vaistų kraujui skystinti.

Į vaistinę užsukantiems klientams, nerimaujantiems, kad kelionėje juo gali „užsupti“, K. Gagienė pataria prieš kelionę neprisivalgyti, vartoti imbierinius preparatus, turėti su savimi vandens, maišelį.