Kaip prižiūrėti plaukus šiltojo sezonu metu?

Sveikatos klubas Naudingi straipsniai Kaip prižiūrėti plaukus šiltojo sezonu metu?

Atėjus šiltajam metų sezonui dažnas norime pasidžiaugti geru oru, skubame atostogauti ir pailsėti gamtoje. Išvarginti karščių skubame atsigaivinti vandens telkiniuose arba baseinuose bei mėgautis saulės voniomis. Tačiau visi šie malonūs užsiėmimai gali tapti tikru priešu plaukams. Kaip juos apsaugoti nuo saulės skleidžiamų ultravioletinių spindulių bei išsaugoti ryškią plaukų spalvą, pataria mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė.  

Priemonės su apsauga nuo UV spindulių

Didžiausią žalą plaukams šiltuoju vasaros sezonu daro tiesioginiai saulės spinduliai. Nuo jų plaukai išblunka, praranda savo blizgesį ir netgi gali pradėti skilinėti. Todėl karštuoju metų sezonu patariama naudoti apsaugai nuo UV spindulių skirtas priemones.

„Jeigu matote, jog lauke tikrai labai karšta, rekomenduočiau neišeiti iš namų nepasipurškus apsaugos priemonių nuo UV saulės spindulių. Dažnai į įvairių šampūnų ar kondicionierių sudėtį įeina elementai, kurie apsaugo plaukus nuo saulės. Tačiau papildomai vertėtų papurkšti mišinuku, kurį galite lengvai pasidaryti ir namuose: du šaukštelius apsauginės priemonės sumaišykite su puodeliu vandens ir įpilkite į purkštuvą. Vos keli purškimai apsaugos plaukus nuo UV spindulių skleidžiamų pavojų“, – pataria „Camelia“ vaistininkė. 

Naudoti dažytiems plaukams skirtas priemones

Nuo intensyvių saulės spindulių karštuoju vasaros sezonu plaukai yra linkę keisti savo spalvą, neretai blukti. Norint to išvengti, reikėtų naudoti dažytiems plaukams skirtus šampūnus net ir tokiu atveju, jeigu plaukų spalva yra natūrali.

„Dažytiems plaukams skirtame šampūne esančios savybės apsaugos, tausos ir padės ilgiau išlaikyti plaukų spalvą. Be to, šios priemonės sudėtyje yra keratino, kuris aprūpina plauką maitinamosiomis medžiagomis. Dėl šios priežasties plaukai tampa minkšti, švelnūs, lengvai iššukuojami ir blizgantys“, – teigia I. Sauserytė.  

Rečiau plauti

Pasak „Camelia“ vaistininkės, plaudami plaukus kiekvieną dieną padarome meškos paslaugą – dažnas plaukų plovimas pašalina natūralius riebalus nuo galvos odos ir dėl to plaukai tik dar dažniau riebaluojasi. „Saulės nualinti plaukai yra labai jautrūs, o dažnas jų trinkimas didina riziką pažeisti plaukus. Todėl patarčiau kuo rečiau nešioti palaidus plaukus, juos surišti į dailią uodegėlę arba laisvą kuoduką. Surišti plaukai linkę mažiau riebaluotis“, – pataria vaistininkė.

Siekiant išlaikyti plaukų drėgmę taip pat patariama bent kartą per savaitę juos palepinti kondicionieriumi.

Po maudynių jūroje plaukus išskalauti gėlu vandeniu

Šiltuoju sezonu dažnas mėgsta atsigaivinti ežere, jūroje ar baseine. Tačiau jūros druskingas  ar baseino chloruotas vanduo ne tik sausina kūno odą, bet ir plaukus. Išsimaudžius plaukai tampa kieti, praranda žvilgesį ir elastingumą. Todėl sušlapinus plaukus patariama juos nuskalauti gėlu vandeniu. Siekiant, jog jūros druskos visiškai nepažeistų plaukų, juos derėtų išplauti šampūnu bei išskalauti su kondicionieriumi. 

Jeigu mėgstate atostogauti gamtoje ir plaukioti jūroje ar baseine, prieš maudynes patariama naudoti nenuplaunamą kondicionierių, kuris padeda išvengti jūros druskos bei chloro daromos žalos plaukams. Be to, karštuoju metų sezonu patariama vengti plaukų džiovintuvų ir kuo dažniau leisti plaukams išdžiūti natūraliai. Tokiu būdu plaukai atsigauna po šaltojo metų sezono.