Patarimai, kaip galima sutaupyti perkant vaistus

Sveikatos klubas Naudingi straipsniai Patarimai, kaip galima sutaupyti perkant vaistus

Sveikata brangiausias žmogaus turtas, todėl labai svarbu ja rūpintis, daug dėmesio skirti profilaktikai. Tačiau dažnai žmonės nežino, jog racionaliai perkant vaistus, net ir nepakeitus gydymo, galima sutaupyti. Didžiausio vaistinių tinklo Lietuvoje „Camelia“ specialistai pataria, kaip išlaikant tą pačią gydymo kokybę, galima sumažinti išlaidas vaistams.

Taisyklės taupantiems

„Klientui, atėjusiam į vaistinę ir norinčiam sutaupyti, svarbu žinoti keletą pagrindinių taisyklių. Visų pirma – vaistininkas monitoriuje privalo parodyti visus vaistus, turinčius tą pačią veikliąją medžiagą. Įvairių  gamintojų vaistai, net ir turintys tas pačias veikliąsias medžiagas, gali kainuoti gerokai pigiau. Žinoma, negalima savarankiškai pakeisti vaistų nepasitarus su vaistininku. Antra – perkant kompensuojamuosius vaistus, vaistininkas turėtų pasiūlyti įsigyti tuos vaistus, kuriems yra taikoma mažiausia priemoka. Ir trečia - jeigu klientui reikalingo pigiausio vaisto vaistinėje tuo metu nėra - vaistininkas privalo jį užsakyti ir pristatyti į Jūsų pasirinktą vaistinę mieste per 2, o kaime – per 4 dienas. Lietuvoje veikia 326 vaistinės „Camelia“, todėl per keletą darbo dienų vaistai bus pristatyti Jūsų pasirinktoje vaistinėje“,- pabrėžė „Camelia“ vaistininkė Justina Sargūnaitė.

Klauskite vaistininko patarimo

Kauno senjorų klubo „Girsta“ vadovė Zinaida Streikienė pažymėjo, jog nemaža dalis senjorų bendruomenės jau žino būdus kaip galima sutaupyti vaistinėje, tačiau prireikus daugiau informacijos, visada domisi ir drąsiai klausia vaistininko patarimų.

„Mūsų bendruomenės nariai yra aktyvūs žmonės, kuriems galimybė sutaupyti yra labai aktuali. Esame gerai informuoti apie pakaitalus, galimybes užsisakyti vaistus į namus bei kitas naujoves. Tačiau atsiradus neaiškumams, manome, jog svarbiausia teirautis pas vaistininką, kuris gali ne tik papasakoti apie naujoves, bet ir padėti išsirinkti tinkamiausius vaistus su mažiausia priemoka. Profesionali konsultacija gali padėti išsklaidyti nežinomybę, pagerinti gydymo kokybę ir sutaupyti“, - pasakojo Z. Streikienė.

Kiti patarimai kaip sutaupyti

„Camelia“ vaistininkė patarė nepamiršti, jog yra ir kitos galimybės sutaupyti – nuolaidų kortelės bei apsipirkimas internetinėje vaistinėje.

„Įsigijus vaistinių nuolaidų korteles, galima ne tik nusipirkti prekių už mažesnę kainą, bet ir gauti kitas nemokamas paslaugas. Su „Camelia“ Mažų kainų kortele nemokamai galėsite pasitikrinti kraujospūdį, konsultuotis su gydytoju bei atlikti odos tipo nustatymo testą, taip pat būsite nuolat maloniai stebinami asmeniniais pasiūlymais, išskirtiniu dėmesiu ir net dovanomis.

Be to, vertėtų nepamiršti, jog nereceptinius vaistus galima pirkti internetu ne tik su atsiėmimu vaistinėje, bet ir su pristatymu į namus. „Camelia“ internetinėje vaistinėje vaistus galima įsigyti pigiau ir neišeinant iš namų, nes vaistinių tinklas „Camelia“ pirmieji Lietuvoje pradėti teikti nereceptinių vaistų pristatymo į namus paslaugą. Jūsų užsisakyti vaistai bus pristatyti į bet kurią jums patogią vietą, taip sutaupysite ne tik pinigų, bet ir laiko, taip pat pasirūpinsite artimųjų sveikata, ypač senjorų, kuriems sunku patiems nueiti į vaistinę“, - patarė „Camelia“ vaistininkė.