Pincetas – gražių antakių draugas ir priešas

Sveikatos klubas Naudingi straipsniai Pincetas – gražių antakių draugas ir priešas

Antakiai nors ir smulki veido detalė – tačiau labai svarbi. Jų forma, tankumas ir spalva gali turėti didelę įtaką norint pabrėžti gražiausius veido bruožus. Dar visai neseniai moterys intensyviai darbuodavosi pincetu, kad jų antakiai būtų kuo griežtesni ir siauresni. Šiuolaikinės mados tendencijos pasisako už natūralumą – vešlius ir natūralios formos antakius.

„Iš tiesų, norint turėti vešlius ir gražius antakius, jiems padeda panašios priemonės kaip ir puoselėjant gražią odą – drėkinančios ir regeneruojančios“, – sako mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Žydrūnė Muzikevičiūtė.

Populiariausia – ricinos aliejus

Pasak pašnekovės, tiek antakių, tiek blakstienų augimą ir tankumą skatinantys serumai dažniausiai būna praturtinti biotinu, keramidais, hialurono rūgštimi bei natūraliais aliejais: „Visgi dažnai moterys renkasi tiesiog paprastą ir nuo seno liaudyje naudojamą ricinos aliejų. Ir juo tepa antakius bei blakstienas“, – pastebi vaistininkė.

Ji taip pat pataria ypač atkreipti dėmesį į šepetėlį, kuriuo tepama priemonė. Jis turėtų būti specialus skirtas būtent tik toms veido dalims, kadangi tepant tiesiog pirštais priemonė gali patekti į akis. „Vatos pagaliuku taip pat nepatariu tepti, kadangi priemonė labiau įsigers į pačią vatą, o ne ant antakių ar blakstienų. Ir taip priemonė baigsis greičiau“, – šypsosi Ž. Muzikevičiūtė.

Visgi tos, kurioms nepavyksta serumų ar kitų priemonių pagalba džiaugtis ilgomis blakstienomis – renkasi moterų pamėgtą blakstienų priauginimą. Tik čia „Camelia“ vaistininkė sako, jog reikėtų skirti nemažai dėmesio higienai – kasdien jas šukuoti specialiu šepetėliu ir valyti specialia priemone skirta valyti akių zonai.

Pasak Ž. Muzikevičiūtės, moterys, negalinčios pasigirti vešliais antakiais, į pagalbą gali pasitelkti antakių formavimo priemones, kurių pasirinkimas šiandien itin gausus bei skirtingų kainų, todėl kiekvienas gali įsigyti pagal savo galimybes. Tai įvairūs šešėliai, tušai, geliai, pieštukai, kartu komplektuojamos antakių formelės-trafaretai, specialiai antakių piešimui skirti šepetėliai.

Ir draugas, ir priešas

Antakių ir blakstienų grožio bei mikropigmentacijos ekspertė Emerita Norkeliūnė kasdien savo darbe susiduria su moterimis, kurios nori turėti gražius antakius ir blakstienas. „Antakių didžiausias draugas ir priešas vienu metu gali būti pincetas. Visų pirma, pešioti antakius pačioms moterims, kurios nėra to įpratusios daryti – nepatariu. Kadangi išpešus plauką kartu su plauko svogūnėliu, jis gali ir nebeataugti. O tai gali negrįžtamai padaryti įtaką antakių formai. Žinoma, koreguoti nepageidaujamus plaukelius galima, tačiau reikia žinoti kaip. Visgi patarčiau rinktis profesionalą“, – sako grožio specialistė.

Be to, anot jos, kai išraunamas plauko svogūnėlis, čia nebepadės ir jokie serumai. Serumas gali būti pagalbinė priemonė, norint suaktyvinti ir pagreitinti plauko augimą: „O su blakstienomis visai kitaip – blakstienų serumas gali padėti netgi užaugti naujoms blakstienoms“.

Kas tinka vienam – netinka kitam

Kalbant apie antakius ir jų madas, E. Norkeliūnė gana kategoriška – nors dabar tendencijos egzistuoja, tačiau ne visuomet tie vešlūs, platūs antakiai tinka kiekvienai, dėl to pasirenkant tiek formą, tiek spalvą, svarbu atsižvelgti į veido bruožus, plaukų spalvą, kirpimą.

Šviesiaplaukės lietuvės negali pasidžiaugti ryškiais antakiais, todėl juos ryškina įvairiomis priemonėmis – šešėliais, antakių pieštukais, o kitos išmėgina ilgalaikio dažymo paslaugas. „Tiek dažantis ilgalaikiais dažnais namie, tiek pas profesionalą, patarčiau rinktis kuo natūralesnius dažus, kurie yra maišomi su vandeniu, o ne peroksidu. Jie kur kas mažiau kenkia plaukui ir odai“, – teigia pašnekovė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad ilgalaikis antakių makiažas riebią odą turinčioms moterims laikosi trumpiau nei turinčioms sausą. Pastarosios ryškiais antakiais gali džiaugtis nuo 1 iki 3 metų, o riebią odą turinčios – iki metų.