Sportas – sveikatos ir geros nuotaikos šaltinis

Sveikatos klubas Naudingi straipsniai Sportas – sveikatos ir geros nuotaikos šaltinis

Sveikos gyvensenos specialistai pabrėžia, kad aktyvus gyvenimo būdas yra svarbu, tačiau prasidėjus pavasariui, tai tampa dar aktualiau. Žiemą dalis žmonių priauga svorio, sustingsta ir, tarsi, laukia šiltesnių orų. Nesubalansuota mityba ir menkas fizinis aktyvumas skatina svorio augimą, kelia pavojų širdžiai, sąnariams ir bendrai fizinei būklei. Tamsūs, ilgi žiemos mėnesiai, nejudra ir saulės trūkumas blogina nuotaiką, gali apnikti niūrios mintys.

Visgi, fizinis aktyvumas padeda išspręsti šias ir daugelį kitų problemų. Būtent todėl medikai ir vaistininkai ragina žmones judėti: vaikščioti, bėgioti, važinėtis dviračiu ar užsiimti kita fizine veikla.

Specialistai tikina, kad neaktyvus gyvenimo būdas yra vienas svarbiausių širdies ligų veiksnių. Daugelis žmonių juda itin mažai. Gali kenkti sėdimas darbas, streso kupinas gyvenimo būdas kenkia širdžiai, didina kraujospūdį, cholesterolio kiekį kraujyje.

Pasak medikų, yra įrodyta, kad nejudrūs, sėdimą darbą dirbantys ir daug streso patiriantys žmonės širdies ligomis serga du kartus dažniau. Mažai judančiam žmogui gali sutrinkti kraujospūdis, kraujyje daugėja riebalų, gliukozės.

Norint išvengti širdies ligų ir slogios nuotaikos, patartina ne tik sportuoti, bet ir vartoti vitaminą D, kuris tamsiuoju metų laiku būtinas žmogaus organizmui, taip pat – gerti širdį stiprinančius preparatus.

Na, o sportas, pasak specialistų – daro stebuklus. Reguliariai sportuojant organizmas išskiria „laimės hormonus“ endorfinus, kurie gerina nuotaiką, mažina stresą. Sportuojant ne tik gerėja bendra organizmo savijauta, stiprėja ištvermė, gerėja kraujotaka, mažėja infarkto rizika.