Vaida Genytė: kosmetiką turime rinktis pagal kokybę, o ne kainą

Sveikatos klubas Naudingi straipsniai Vaida Genytė: kosmetiką turime rinktis pagal kokybę, o ne kainą

Daugelis moterų makiažo priemonėms negaili pinigų, tačiau aukšta kaina ne visada atitinka produktų kokybę. Dainininkė Vaida Genytė įsitikinusi, kad makiažas moteriai yra svarbi kasdienio ritualo dalis, tačiau rinktis kosmetiką vien pagal vardą – neteisinga. Jos makiažo priemonių pasirinkimas – įvairus, o tarp jų nemažai ir nebrangios dekoratyvinės kosmetikos, kurią galima rasti vaistinėse. Apie makiažą kasdien bei koncertų metu – pokalbis su V. Genyte.

Daugelis moterų makiažo priemones naudoja kiekvieną dieną. Koks, jūsų nuomone, turėtų būti kasdienis makiažas?

Jis turėtų būti labai neryškus, natūralus. Nereikia persistengti, svarbiausia – šiek tiek paryškinti savo natūralius, gražius, moteriškus bruožus.

Manau, reikia pasirinkti lengvą kreminę pudrą, kurios beveik nesimatytų. Geriausias toks atspalvis, kuris keltų klausimą – padengtas veidas kremine pudra ar ne? Žinoma, nepamirštant ir to, kad pudra skirta užmaskuoti nelygumus ar pigmentaciją.

Taip pat galima lengvai paryškinti akis. Technikos gali skirtis pagal kiekvienos moters bruožus. Pavyzdžiui, aš dažniausiai pieštuku paryškinu voko dalį, padarau apvedimą ir tušu padažau blakstienas. Kartais naudoju ir akių šešėlius, retsykiais – pagyvinu veidą skaistalais.

Lūpoms naudoju natūralų blizgesį, tačiau žinau, kad ne visoms moterims jis patinka. Tokiu atveju kasdieniam makiažui siūlyčiau naudoti natūralių spalvų lūpų dažus arba tiesiog vazeliną.

Ar laikotės kokių nors kosmetikos naudojimo taisyklių?

Žinoma. (šypsosi) Man viena pagrindinių taisyklių – nenaudoti makiažo priemonių, prieš tai kruopščiai nenuvalius veido. Manau, kad visko pagrindas turi būti visiškai švari oda. Tą užtikrinti galima kruopščiai nušveičiant veidą įvairiais prausikliais, purškiamu tonizuojančiu vandeniu. Prieš naudodama kosmetikos priemones, atsakingam veido paruošimui visada skiriu keletą minučių.

O kaip ruošiatės prieš koncertus, kokį makiažą renkatės?

Kaskart būna skirtingai, nes poreikiai skiriasi. Tačiau, žinoma, sceninis makiažas labai skiriasi nuo kasdienio. Pirmiausia, prieš koncertus naudoju žymiai daugiau kreminės pudros, stengiuosi labiau užmaskuoti veido trūkumus. Vėliau užsiimu veido dekoravimu, skaistalais. Be to, visada prieš koncertus su savimi turiu didelę paletę šešėlių, taip pat – priklijuojamas blakstienas. Daugiau dėmesio skiriu ir lūpoms – spalvas renkuosi ryškesnes, o efektingesniam lūpų makiažui pasitelkiu ir papildomas priemones, pavyzdžiui, lūpų pieštuką. Koncertų būna nemažai, tad turėti visažistę, kuri visada būtų šalia – sudėtinga, teko išmokti dažytis pačiai. (šypsosi)

Kadangi dažnai makiažą darotės pati, turbūt neišvengiamai tenka domėtis ir makiažo tendencijomis?

Taip, domiuosi naujovėmis, seku, kas madinga. Pavyzdžiui, kiek anksčiau populiariausia buvo kuo ryškiau dažyti skruostikaulius, antakius. Tačiau kiekviena turime atidžiai žiūrėti į savo veidą, stebėti, kokios makiažo tendencijos mums tinka, o kurių – geriau vengti. Tokio ryškaus makiažo, koks buvo madingas, niekada nesidarydavau.

Dabar į madą vėl grįžo natūralus makiažas. Veido nebereikia net dekoruoti, užtenka paskaistinti. Tačiau mados sekimas visada turi būti minimalus, nes kiekvienas atvejis yra skirtingas. Kartais ir nepopuliarią šešėlių spalvą galima itin gražiai suderinti su bendru įvaizdžiu.

Į ką rekomenduotumėte atkreipti dėmesį, renkantis kosmetikos priemones? Ar brangi kosmetika visada atitinka kokybę?

Renkantis makiažo priemones, kaina niekada nebūna pagrindinis rodiklis. Ieškoti kosmetikos pagal kainą ar vardą – klaidinga, taip galima lengvai nusivilti. Visada svarbiausia kosmetikos priemonių kokybė.

Pirmiausia žiūriu į konsistenciją, domiuosi visų makiažo priemonių pavyzdžiais, išmėginu, jeigu yra galimybė. Tokiu atveju galima pamatyti, kaip, pavyzdžiui, priemonė pasiskirsto ant rankos ir suprasti, kaip toks makiažas atrodys ant veido.

Kaina tikrai ne visada atitinka kokybę, o vardiniai ženklai kartais yra tik vardiniai, savyje neturintys nieko ypatingo. Nesakau, kad jie blogi, tačiau reikia būti atidžioms ir neišbandžius nesirinkti vien todėl, kad ši makiažo priemonė yra garsi.

Ar perkate kosmetiką vaistinėje?

Taip, ir dažnai. Mano oda yra riebi ir mišri, šiek tiek problematiška, tad toninius kremus visada renkuosi tik iš vaistinės. Kiek esu išbandžiusi, viskas – kokybiška. Vaistinėse nemažas pasirinkimas, be to, priemones rinkdamasi čia, jaučiuosi saugiau. Visada galima iškart pasikonsultuoti su vaistininku ir žinoti, kad jis patars naudoti patikrintą produktą, nuo kurio odos neišbers.

Ką jums apskritai reiškia kosmetikos priemonės? Ar galėtumėte visiškai atsisakyti kosmetikos?

Galėčiau padaryti pertrauką, bet nemanau, kad visiškai atsisakyti kosmetikos – realu. Moteriai makiažas, bruožų paryškinimas – tarsi ritualas, tai yra mūsų genuose. Manau, kad tam tikra prasme be makiažo priemonių naudojimo moteris nebūtų moteris.