Žiemos šalčiai širdžiai gali būti pavojingesni nei karšta vasara

Sveikatos klubas Naudingi straipsniai Žiemos šalčiai širdžiai gali būti pavojingesni nei karšta vasara

Šalta žiema ir sniego pusnys džiugina, bet tuo pačiu ir neramina, nes šaltuoju metų laiku mūsų organizmas susiduria su daugybe pokyčių ir iššūkių – sumažėja gaunamų vitaminų kiekis, pasikeičia mityba, trūksta saulės, o ir mes patys vis mažiau judame. Pasak mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ specialistų, dar pavojingesni yra permainingi orai. Atslinkus šaltesniems orams mūsų organizmas patiria šoką, o atšilus orams, užplūsta virusai, ligoninėse pagausėja sergančiųjų peršalimo ligomis ir gripu. Žiema gali būti itin sunkus laikas ir besiskundžiantiems širdimi.

Pavojai sergantiesiems širdies ligomis

Pasak „Camelia“ specialistų, speigas ir šalta žiema silpnesnę širdį turintiems žmonėms gali būti net pavojingesni nei karšta vasara. Tai, kad šaltas oras yra pavojingas širdžiai, daugeliui žmonių  naujiena, bet, pasak specialistų, tai neturėtų stebinti, nes šaltas oras yra susijęs su daugybę pokyčių, vykstančių mūsų organizme.

Šaltis nervų sistemą skatina gaminti adrenaliną ir noradrenaliną, o šios medžiagos skatina kraujo krešėjimą. Klampus, sukrešėjęs kraujas didina trombų susidarymo galimybę, kraujagyslių spazmus ir kitas sveikatos problemas. Medikai tikina, kad šiltą patalpą iškeitus į šaltą lauką, arba atvirkščiai, staiga šokteli kraujospūdis, padažnėja širdies veikla, kraujyje padaugėja adrenalino ir streso hormonų, o tai – pavojinga turintiesiems silpną širdį. Tokiu momentu žmogui gali imti trūkti oro, pradėti spausti širdies plote. Tai pavojinga situacija, kuri gali baigtis net širdies smūgiu.

Širdies ligomis sergantiems žmonėms, arba tiems, kuriems visai neseniai buvo atliktos didesnės ar mažesnės širdies veiklos gerinimo procedūros, operacijos, patariama vengti ilgai vaikštinėti lauke, jei oro temperatūra yra itin žema.  Sportuoti, aktyviai žygiuoti ar net dirbti namų ūkio darbus esant žemai oro temperatūrai ir turint širdies problemų taip pat nepatariama. Sušilus, o vėliau greitai atvėsus, galima išprovokuoti širdies priepuolį, permušimus ar net rimtesnius negalavimus.

Širdies veiklai – daugiau dėmesio

Vaistininkai rekomenduoja turintiems širdies problemų šaltuoju metu laiku, kai paūmėja širdies ligos, rankinėje visada turėti vaistų, kurie naudojami netikėtai pakilus spaudimui ar pulsui. Būnant lauke ir staiga sušlubavus sveikatai tai gali išgelbėti gyvybę. Žinantieji, kad turi didesnių ar mažesnių širdies negalavimų, turėtų vengti žmonių susibūrimų, minios, taip pat – sausakimšų salių, kuriose trūksta oro. Ištrūkus į gryną orą palengvėjimas gali ir neateiti, o atvirkščiai, gali sutrikti ritmas. Dėl tos pačios priežasties patariama širdies problemų turintiems žmonėms nesirinkti pirties pramogų, kurie baigiasi panėrimu į ledinį vandenį, taip pat – nepiktnaudžiauti lediniu dušu.

Dar vienas šaltos žiemos rūpestis – gripas ir įvairūs peršalimo virusai. „Camelia“ vaistininkai tikina, kad negydyti gripo arba galvoti, kad peršalimą galima „išvaikščioti“ – labai trumparegiška ir pavojinga. Gripas yra klastinga liga, kuri vieniems gali praeiti be pasekmių, o kitus – ilgam paguldyti į patalą ar net pasmerkti mirčiai. Gripo komplikacijos pavojingos visiems, bet žmonėms, turintiems silpnesnę širdį ar sergantiems lėtinėmis plaučių ligomis, jos gali tapti lemtingos. Pasak medikų, gripo virusas gali paveikti beveik visus žmogaus organus, sergant gripu labai susilpnėja žmogaus imunitetas, organizmas nebegali gintis. Sunkiausios gripo komplikacijos yra širdies raumens uždegimas, meningitas ar plaučių uždegimas.

Sveikata ir gera savijauta būtina rūpintis visą laiką, todėl žiemą patariama daugiau dėmesio skirti visavertei mitybai bei lengvam, bet reguliariam sportui. Patariama vartoti pakankamai vitaminų, sveikai užkandžiauti, ilsėtis. Žinokite, kad savo sveikata pasirūpinti galite tik patys ir tai turite daryti kasdien, o tada ir kūnas Jūsų nepaves.